Kohlschreiber’den 8. ATP Şampiyonluğu

Philipp Kohlschreiber, Generali Açık finalinde Portekizli Joao Sousa’yı 6-3, 6-4 yenerek kariyerindeki sekizinci ATP turu şampiyonluğunu kazandı..

Dünya 47. sırasında yer alan Kohlschreiber, her iki sette de bir problem yaşadıktan sonra toparlandı ve böylece sezonun final toprak kort turnuvalarından birinde şampiyonluğa ulaştı.

Kohlschreiber’in galibiyeti, Hamburg’daki yarı finale çıkmasından sonra oluşan kalça sakatlanmasından 1 hafta sonra geldi.

Kohlschreiber, yeni antrenörüne, önceki antrenörü Avusturyalı uzman Markus Hipfl’e ve iki fizyoterapistine teşekkürlerini sunarak, “Masal gibi. Haftaya başlangıç yapacak kadar uygun değildim. Bunun mümkün olabileceğine inanmazdım.” diyerek fikrini belirtti.

Geçen yıl Münih’te galip olan ve daha önce Nisan ayında Fas Marakeş’te gerçekleşen turnuvanın final maçında Borna Coric’e karşı kaybeden Alman: “Sizsiz bu hafta korta bir adım dahi atamazdım.” dedi.

Dünya 62. sıralamasında bulunan Sousa ise, iki yıl önce Valencia’da kazandığından bu yana şampiyonluk göremedi.

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir