Kerber’e Stephens’dan Ağır Mağlubiyet

Amerikalı Sloane Stephens, üç numaralı seri başı Angelique Kerber’i şaşkınlığa uğratarak Toronto’daki Rogers Cup çeyrek finaline ulaştı..

Daha önce dünya sıralamasında 11 numarada bulunan Stephens, geçen ay Wimbledon’a dönmeden önce ayak sakatlanmasından dolayı yaklaşık 1 yıl boyunca kortlardan uzakta kalmıştı.

Stephens, Almanyalı Kerber’i 6-2, 6-2’lik setlerle 58 dakika içerisinde mağlup etti. Önceki turda da 14 numaralı seri başı Petra Kvitova’yı yenmişti.

Dünya sıralamasında yeni 1 numaralı oyuncu Karoline Pliskovaya ise Japon genç Naomi Osaka’yı önde götürdüğü maçta rakibinin çekilmesiyle eledi.

19 yaşındaki genç Japon, ikinci sette Tie-Break kazandı. Fakat sonrasında Pliskova, 6-2, 6-7 (4-7) 1-0 önde giderken antrenörü, Naomi’yi çağırdı ve çekilme kararı aldı. Antrenörü genç Japon’a maç boyunca ağrı ya da yaralanma riskini ortadan kaldırmak için çekilme kararı alması gerektiğini açıkladı.

Pliskova: “O oldukça iyi oynadı, özellikle ikinci sette elinden gelen her şeyi sergiledi.” dedi ve devam etti: “Sadece oyunda kalmaya çalışıyordum fakat onun sakatlığını bilmiyordum.”

Pliskova bir sonraki maç için, altı numaralı seri başı ve önceki dünya sıralamasında 1 numarada yer almış olan Caroline Wozniacki ile karşılaşacak.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

avatar
  Abonelik  
Bildir