Kerber’den Fransa Açık’a Erken Veda

Dünya 1 numarası Angelique Kerber, Rus tenisçi Ekaterina Makarova’ya 6-2,6-2’lik setlerle yenilerek ilk turda Fransa Açık’a veda etti..

Angelique Kerber ,açılış karşılaşmasında elenerek Fransa Açık’a veda etti. Ekaterina Makarova dünya 1 numarasını 1 saat 22 dakikada 6-2, 6-2 gibi bir skorla mağlup etti.

Angelique Kerber, Avustralya Açık ve Amerika Açık turnuvalarını kazanıp Wimbledon’da yarışmıştı ve Ekaterina Makarova ile 12.kez karşılaştı.

Geçtiğimiz zamanlarda gerçekleşmiş olan Avustralya ve Amerika Açık turnuvalarında yarı finalist olan Makarova: “Paris’de tek oyunculu karşılaşmalarda yarıştığım 9 seneden sonra Philippe Chatrier kortunda ilk oynadığım maçta kazanmak inanılmazdı. Bu maçı onun bana vermeyeceğine emindim. Maçı kazanmak zorundaydım.” açıklamalarında bulundu.

Makarova önümüzdeki günlerde, ikisi de Ukraynalı olan rakiplerinden Lesia Tsurenko veya Kateryna Kozlova ile karşılaşacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir