Kerber Kaybetti; Serena 1 Numarada Kaldı

Kadın tenisinin 2 numarası Angelique Kerber, Dubai tenis turnuvasının yarı finalinde sakatlığının da etkisiyle rakibine yenildi ve 1 numara olma şansını kaçırdı..

Kadın tenisi son yılların en büyük mücadelelerinden birine sahne olmaya devam ediyor.

Çok yakın puanlarla mücadele veren iki tenisçi Serena Williams ve Angelique Kerber, 1 numara olabilmek için kıyasıya mücadele veriyorlar.

Dubai’de düzenlenen Dubai Tennis Championships’te yarı finalde Elina Svitolina ile karşılaşan eski dünya 1 numarası şu an 2 numara Kerber, maç boyunca yaşadığı sakatlıkla tam anlamıyla iyi bir oyun sergileyemedi ve maçı 6-3, 7-6(3) kayberek büyük bir şansı kaçırdı.

Zira eğer Angelique Kerber finale çıkıp turnuvayı kazansaydı tekrar 1 numara olacaktı.

Konu hakkında sağlığının her şeyden önemli olduğunu söyleyen Kerber: ”Bu gerçekten önemli değil. Benim için en önemli şey sağlıklı olabilmek.” dedi.

Sözlerine sağlık sorununun nedeni hakkında devam eden dünya 2 numarası: ”Tam olarak ne olduğunu bilmiyorum. Ama dizimde acı hissediyorum. Sonuna kadar en iyi halimi sergilemek için çaba harcadım.” diyor.

Turnuvanın bir diğer yarı finalinde ise eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki, Letonyalı rakibi Anastasija Sevastova’yı 6-3, 6-4 yenerek finale yükseldi.

Turnuvanın finali bugün saat 20.00’da Wozniacki ve Svitoline arasında oynanacak.

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?