John Isner’dan 2 Haftada 2 Şampiyonluk

John Isner etkili servis oyunuyla Ryan Harrison’ı 7-6 ve 7-6 ile geçerek Atlanta Açık’ı dördüncü kez kazandı..

Bu ayın başında Wimbledon ikinci turunda elendikten sonra çıktığı 8 maçı set vermeden kazanan iki numaralı seri başı Isner, Atlanta’daki 8 turnuvanın 7’sinde final oynamayı başarırken burada oynamaktan çok keyif aldığını söyledi.

Atlanta’ta 2013-2015 yılları arasında da kupayı kazanan eski Georgia Üniversiteli yıldız, eğitim gördüğü toprakların yakınındaki kortlarda 27-4’lük galibiyet serisi yakaladı. 32 yaşındaki Isner geçen hafta da çim kortta oynanan Hall of Fame Açık turnuvasını kazanmıştı.

‘’Yılın bu zamanları hep favorim olmuştur.’’ diyen Isner, sert zemin sezonunun başlamasından duyduğu mutluluğu ifade etti ve ekledi: ‘’Daha iyi bir başlangıç hayal edemezdim. Buraya pazartesi vardım ve hemen o akşam antrenman yaptım. Şu an çok iyi hissediyorum.’’

Dört numaralı seri başı Harrison 2-4 geriden gelip 6-6 ile sete tutunmayı başarsa da Isner sağ dip köşeye gönderdi forehand ile seti kazanmayı bildi.

Harrison’ın 10 ace servisine karşı Isner 23 ace atarken arka arkaya 75 servis oyununu kazanan Isner ikinci setin başında 2-0 geriye düştü. 40-30 Harrison öndeyken dışarıda kararına itiraz eden Harrison itirazında haklı çıktı.

Bir sonraki oyunda Isner, Harrison’ın kolay sayılabilecek bir forehand göndermesiyle servis kırmayı başardı.

Bu noktadan sonra Isner, 18. ace servisiyle Tie break’i kazanana kadar oyun dengede gitti.

Yazı Devam Ediyor..

Arka arkaya kazandığı turnuvaları Wimbledon’da elendiği ikinci tura bağlayan Isner şunları söyledi:

‘’Dudi Sela’ya kaybettiğim maç sonrası ekibimle oturduk ve konuştuk. Korkarak oynuyordum ancak kazanmak için oynamıyordum. Kendime bu şekilde oynamamam gerektiğini söyledim. Kayıplarınızdan ders çıkarmalısınız ve ben de bunu yaptım.’’

İkinci setteki tie breakte 6-7 geride olan Isner 137 mph hızla bir ace attı ve Harrison backhandine cevap veremeyince Isner turnuvayı kazandı.

Amerika Açık öncesi turnuvalara iyi bir başlangıç yapan Isner, yılın son Grand Slam’ine hazır olduğunun sinyallerini verdi ancak New York’taki turnuva henüz bir aydan daha uzun bir süre var.

Isner galibiyet serisiyle ilgili şunları söyledi: ‘’Bu seri rakiplerimin değil kendi iyi oyunumun bir sonucu. Bence ilk 10’daki çoğu ismi yenebilirim ancak bunun için çok iyi konsantre olmam gerek.’’

Çiflerde ise zafer Amerikalı kardeşler Bob ve Mike Bryan’ın oldu.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "John Isner’dan 2 Haftada 2 Şampiyonluk"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı atlanta ile isner Teniscim […]