Johanna Konta Venus Williams’a Karşı

Johanna Konta, Internazionali BNL d’Italia(Roma Açık) turnuvasında 6-3, 6-0’lık setlerle Yulia Putintseva’yı yenerek 3.tura çıktı..

25 yaşındaki oyuncu geçen sene de 3.tura çıkmıştı fakat zeminde oldukça zorlanmıştı. Bu sezon Roma’da oyun yavaş başladı, iki oyuncu da servis oyunlarına 20 dakika boyunca tutundu ancak Konta 5.oyunda servisi kırarak 3-2’lik üstünlüğü elde etti.

Konta’nın 4-2’lik avantajı elde edebilmesi için 12 dakikadan fazla süre harcaması gerekti. Sonraki iki oyundaki mücadeleden sonra ilk seti aldı.

İngiltere 1 numarası, ikinci sette Putintseva karşısında daha da dominant bir oyun sergiledi ve ikinci setin ilk üç oyununu aldı. Konta, Kazak oyuncunun servisini iki kez kırarak kendini güvenceye aldı.

Galibiyet serisini yedi oyuna çıkaran Johanna Konta, Putintseva’nın servisini beşinci kez kırarak rahat bir ikinci set aldı ve 3.tura çıktı.

İngiliz oyuncu Roma Açık çeyrek finalinde mücadele etmek için Venus Williams ile bugün karşı karşıya gelecek ve bu karşılaşmanın galibi, çeyrek finalde, Garbine Muguruza ve Julia Georges maçının galibi ile karşılaşacak.

Venus Williams’ın hamile olan kardeşi Serena Williams’ın olmadığı bir sezonda nasıl bir mücadele sergileyeceği ise ciddi bir merak konusu..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir