Istanbul’un Şampiyonu Marin Cilic

Istanbul Open’da dünya 6 numarası Milos Raonic’i 2-0 yenen Marin Cilic 2017 şampiyonu oldu..

2 hafta boyunca süren, 1 haftası Istanbul Cup(kadınlar), 1 haftası ATP 250 Istanbul Open(erkekler) olan muhteşem turnuvalar zinciri bugün erkekler finali ile sona erdi.

Turnuvalar sürdüğü sürece yerinden aktardığımız bu muhteşem tenis şöleninde Teniscim ekibi olarak sizlere detayları anlatmaktan ve tenise katkıda bulunmaktan dolayı büyük onur duyduk.

Dünya 8 ve 6 numaralarını karşı karşıya getiren maçın detayları ise şu şekilde şekillendi..

İKİ MUHTEŞEM SERVİS UZMANI

Milos Raonic ve Marin Cilic, muhteşem servis performansları ila dikkat çeken iki tenisçi. Bu maçtan önce hiç servis kırdırmayan Milos Raonic, attığı 228 km’ye varan servisler ile rakiplerini yıldırıyordu.

Marin Cilic ise çok fazla Ace atmamasına karşın rakibe hamle şansını en aza indiren servisleri ile hızlı maçlar çıkardı.

AYAKLARI YERE BASA BASA İLERLEDİLER

Toplam 2 set süren mücadele 2 saatte tamamlandı. 2 set için gerçekten uzun diyebileceğimiz bu sürede her oyun öncesinde bir psikolojik savaş verildiği ve tam bir sessizlik sağlanmasının istendiği ortadaydı.

Her servis öncesinde geçen süreden sonra müthiş bir servis savaşı başladı. Maç boyunca çok az ralli olurken uzun süre psikolojik olarak harcandı.

CILIC DÜĞÜMÜ ÇÖZDÜ

Marin Cilic, ilk set Tie-Break’e gittiğinde daha hırslı olan taraftı. Tie-Break boyunca da daha konsantre olan taraf olarak kaldı ve kazanıp ilk seti 7-6 aldı.

İkinci sette ise Raonic’in dikkati iyice dağıldı. İlk servislerini oyuna iyi bir şekilde sokamazken, oyun içinde de birçok kez topu dikkatsizlikten farklı yerlere vurdu.

Seti 6-3 alan Cilic, maçı 2-0 kazanarak Istanbul Open 2017 şampiyonu oldu. Cilic, bu sonuçla kariyerinin ilk toprak kort zaferine imza atmış oldu.

Cilic, turnuva ödülü olarak 78 Bin Euro ve 250 klasman puanının, finalist Raonic ise 41 Bin Euro ve 150 klasman puanının sahibi oldu.

CENTİLMEN SEREMONİ

Seremonide konuşan Raonic, çok güzel bir hafta geçirdiğinden ve Cilic’in bugün iyi oynadığından, onun çok iyi bir tenisçi olduğundan bahsetti.

Marin Cilic ise Raonic’in hakkını vererek büyük bir maç oynadıklarını ve bundan büyük zevk duyduğunu belirtti.

ISTANBUL BİR SPOR ŞEHRİ

Basın toplantısında da sorularımızı yanıtlayan Cilic: İstanbul bir spor şehri. Burada dünyada çok az şehirde olan kapanabilen mekanizmaya sahip toprak zemine sahip bir stad var. İstanbul’a ilk gelişimdi ve çok memnun kaldım. Harika bir haftanın ardından şimdi çok zorlu turnuvalar var. Onlarda da bu oyunumu devam ettirmek istiyorum.” dedi.

Bu basın toplantısından sonra bu harika turnuvanın sonuna geldik. Başta organizasyon olmak üzere gönüllüsünden direktörüne kadar turnuvanın gerçekleşmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyoruz. Tenisin kaliteli yapısını ve centilmenliğini sizlere bu iki haftada yansıtabildiysek de ne mutlu bizlere..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

2 YORUMLAR

  1. Istanbul Open finalinin ayrıntıları, basın toplantıları ve özel fotoğraflar haberimizde! #istanbulopen - Haberdizin.com | En Çok Haber...

    […] Haberin Devamı cilic marin servis Teniscim […]

Sizin yorumunuz nedir?