Istanbul’da Muhteşem Final: Raonic & Cilic

Dünya 8 numarası Marin Cilic ve dünya 6 numarası Milos Raonic, yarı finaldeki rakiplerini yenerek Istanbul Open’da finale yükseldiler..

İki haftalık muhteşem tenis şöleninin sonuna geldiğimiz günlerde dünyanın ilk 10 numarasında bulunan turnuvanın 1 ve 2 numaralı seri başları Milos Raonic ve Marin Cilic, final mücadelesi için birbirleriyle karşı karşıya gelecekler.

CILIC KENDİNİ ZORA SOKARAK YENDİ

Marin Cilic, son şampiyon Diego Schwartzman önünde ilk seti 28 dakikada 6-1 aldıktan sonra ikinci sette 4-0 önde iken bir anda oyundan düştü.

Ve bunu fırsat bilen son şampiyon Schwartzman, durumu önce 4-4’e sonra da 6-6’ya getirip seti Tie-Break’e taşıdı.

Tie-Break’te birkaç kez set puanı şansı da yaşayan Schwartzman, Cilic’in son puanlardaki kalitesine dayanamayıp seti 7-6, maçı da 2-0 kaybedip turnuvaya veda etti.

RAONIC SÜRPRİZE İZİN VERMEDİ

Milos Raonic ise toplam 1 saat 5 dakika süren mücadelede rakibine sadece 5 oyun verip maçı 2-0 kazandı.

İlk seti 6-2 alan dünya 6 numarası Milos Raonic, ikinci sette 2-2’ye geldikten sonra yine ağırlığını koyup seti 5-2’ye getirdi.

Son iki oyunda ise karşılıklı oyunlar alınınca set 6-3 Raonic lehine sona erdi ve Raonic adını finale yazdıran ikinci isim oldu.

ÖNCE TUNA ALTUNA SAHNEDE

Yarın saat 2’de başlayacak program bir ilke imza atıp bir ATP turnuvasında çiftlerde finale çıkan ilk Türk olan Tuna Altuna’nın maçı ile açılacak. Tuna Altuna&Alessandro Motti çifti, Roman Jebavy&Jiri Vesely çifti ile karşılaşacak.

RAONIC-CILIC MAÇI KAÇTA? HANGİ KANALDA?

Milos Raonic ve Marin Cilic arasında oynanacak Istanbul Open tekler finali ise en erken öğleden sonra 5’te başlayacak ve Sports TV’den canlı olarak yayınlanacak.

Biz de Teniscim olarak gün boyunca size ayrıntıları yerinden iletiyor olacağız..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Istanbul’da Muhteşem Final: Raonic & Cilic"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback
Istanbul'da Muhteşem Raonic & Cilic finali! Ayrıntılar, yarı final maçları analizleri haberimizde! #istanbulopen {} - Haberdizin.com | En Çok Haber...

[…] Haberin Devamı cilic raonic son Teniscim […]