Istanbul Cup’ta Şampiyon Svitolina!

Istanbul Cup finalinde Elise Mertens’i 2-0 yenen Elina Svitolina şampiyonluğa uzanan isim oldu..

Turnuva boyunca yerinden takip ettiğimiz Istanbul Cup tekler mücadelesi bugün oynanan dünya 65 numarası Elise Mertens ve dünya 13 numarası Elina Svitolina arasındaki maç ile son buldu.

Dünya 13 numarası Svitolina, Çağla Büyükakçay’ı eleyen Elise Mertens’i 2-0 yenerek Istanbul Cup 2017’nin şampiyonu oldu.

Dünya 13 numarası Elina Svitolina, kadınlar dünya tenis sıralamasında bu skorla 12 numaraya yükseldi.

Maç sonrası basın toplantısında konuşan Svitolina: ”Harika bir hafta geçirdim. Çok odaklandım ve başardım. Singapur’da oynamak için daha da iyi olacağım ve bir sonraki turnuvaya odaklanacağım.” dedi.

Bizler Teniscim olarak Istanbul Cup süresince sizinle birlikte olduk. Yarından itibaren Istanbul Open için de size bir hafta boyunca erkeklerin muhteşem mücadelesini size yerinden aktaracağız..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

2 Yorum - "Istanbul Cup’ta Şampiyon Svitolina!"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Türk tenis severler geçen sene Istanbul Cup şampiyonluğundan dolayı da yakınen takip […]

trackback

[…] çok yükselen grafiği, bir önceki turda şampiyonluk adayları arasında gösterilen Elina Svitolina‘yı yenmesiyle en yüksek seviyeye […]