Salı , Kasım 21 2017
Ana Sayfa / Tenis Haberleri / Dünya Haberleri / İpek Soylu Amerika Açık’ta Ana Tabloda!

İpek Soylu Amerika Açık’ta Ana Tabloda!

Milli tenisçi İpek Soylu, elemelerin 3 turunu da geçerek Amerika Açık’ta ana tabloya kaldı ve büyük bir başarıya imza attı..

Amerika Açık, 28 Ağustos’ta başlıyor ve büyük heyecana Türkiye’den de muhteşem bir ilgi var. Bu ilginin bu sene ana tabloda oynayacak bir tenisçi ile taçlanması büyük bir gurur kaynağı.

3 eleme geçmeyi başaran İpek Soylu, ana tabloya kalarak Türkiye’nin bu seneki Amerika Açık’ta tek temsilcisi oldu.

Aslıdna elemelere kadınlar 3, erkeklerde ise 1 kişi ile başladık. Ancak ikinci eleme turunda 3 sporcumuz yenilince sadece İpek finale çıkabildi.

Finalde dünya 250 numarası Katie Boulter ile karşılaşan dünya 163 numarası İpek, rakibini 3 setin sonunda 5-7, 6-2 ve 6-2 ile geçti. İpek’in bundan önceki maçlarda da yaşadığı en büyük problem ise kazandığı setleri çok net ve çok iyi bir oyunla kazanması ancak dikkati kaybolduğunda kendini oyuna sokamaması.

İpek’in bu problemi ana tabloda çözeceğini umuyoruz. Ayrıca İpek’in ana tabloya girerek 50 Bin Dolar’ın sahibi olduğunu da hatırlatalım.

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Ayrıca Bakın

David Goffin Davis Cup Finaline Hazır

ATP finallerinde finale çıkan ancak Grigor Dimitrov'a yenilip ikinci olan David Goffin, Davis Cup finaline hazır olduğunu söyledi..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz
REKLAM

KAPAT
REKLAM

KAPAT

Bunu beğendiniz mi?

Herkesle paylaşın!