Haas ve Willis Wild Card İstiyor

Tommy Haas ve Marcus Willis, Wimbledon’da Wild Card isteyen oyuncular arasında yer alıyorlar..

39 yaşındaki Haas, bir hafta önce Stuttgart’ta Roger Federer’i mağlup etmişti ve Haas, Wimbledon’da eski bir yarı finalistti.

“Ben her zaman bunun iyi bir maç olduğunu hissettim ama Wimbledon’da birçok şanssızlık yaşadım.”

Almanyalı, 2001’ deki mide problemleri yüzünden müsabakalardan geri kaldı.

2005 yılında topa basarak yaralandı. 2007’deki çeyrek finalinden önce karın kasları yırtılmıştı. Bunun yanı sıra kariyeri boyunca omuz, bilek, kalça ve ayak ameliyatları geçirdi. Bu onu çim korttan uzaklaştırmıştı.

Açıklamalarında ameliyatın her zaman gerekli olan gözyaşı gibi bir şey olduğunu söylüyor.

Bu arada 26 yaşındaki Willis, yarı zamanlı öğretim elemanı zamanlarından ve turlardaki ön seçme ve seçmelerde yaşadığı anlardan sonra geldiği o unutulmaz zamanları gösteriyor. İlk turu kazandı ve ikinci turda Centre Court’ta Roger Federer’le oynadı.

“Ben gerçekten teşekkür ediyorum.” dedi. “Medya’nın ilgisi büyük olacak, o ilginin birazını bana verebilirler böylece gerçekten bazı maçları kazanabilirim.”

“Eğer olmazsa tekrar kendi yolumu yaratıp, ilerleyeceğim.”

Bir yıl önce 700’lü sıralarda yer almıştı şimdi 322. sırada yer almaktadır. Bu da eleme için Wild Card’a sahip olabileceğini gösteriyor.

Haas ise ATP dünya tenis sıralamasında 252. sırada yer alıyor.

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir