Grigor Dimitrov ”Tecrübe”ye Yenildi

Grigor Dimitrov, Fas’ta düzenlenen ATP tenis turnuvasında 34 yaşındaki rakibine karşı 6-4, 1-6, 6-1’lik setlerle yenilerek turnuvaya veda etti..

Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen tenis turnuvasında dünya 12 numarası ve turnuvanın 1 numaralı seri başı Grigor Dimitrov, tecrübeli Tommy Robredo’ya karşı büyük bir yenilgi yaşadı.

34 yaşındaki Tommy Robredo, dünyanın 385 numarasında yer alıyor ancak bu onun oynamamasından ve formsuzluğundan kaynaklanıyor. Tommy Robredo birçoklarına göre çok önemli tenisçilerden biri.

Robredo bu galibiyet ile çeyrek finalde Benoit Paire’nin karşısında olacak. Paire, Radu Albot’u 6-2, 6-2’lik setlerle 2-0 yenerek çeyrek finale yükseldi.

Ayrıca dördüncü turda Jiri Versely, Mischa Zverev’i 6-4, 6-4 yenip çeyrek finale yükselirken, yine dördüncü turda Paulo Lorenzi, Gianluigi Quinzi’yi 7-6 (5), 2-6, 6-4’lük setlerle yenerek Marakeş’te çeyrek finale yükseldi.

Benoit Paire-Tommy Robredo mücadelesi Türkiye saati ile bugün 18.30’da başlayacak..

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

Sizin yorumunuz nedir?