Gilles Muller: Dönüşümün Adı

Ciddi bir dirsek sakatlanmasıyla mücadele eden eski tenis okuluyla uğraşan 30 yaşındaki Gilles Muller, bunları bırakıp en üst seviyeye çıktı..

6 ay tenis dışında ve Andy Murray’in şimdiki antrenörünün yardımıyla, kariyerini geç başlatan Muller, Wimbledon dördüncü turunda iki kez şampiyon olan Rafael Nadal’a karşı epik beş seti kazanarak zirveye ulaştı.

Muller, Wimbledon 4. tur maçında Rafael Nadal’la oynanan ve 5 saat süren maçın final setinde 15-13’lük setle maçı almıştı.

34 yaşında iki oğula sahip, Lüksemburglu Muller, “Dirseğimde bir problem vardı, tenis raketine dokunamıyordum.” dedi. Ve devam ederek: “Fiziksel olarak kendimi geliştirmeye çalıştım. Daha önce olduğumdan daha iyi bir formdayım.”

2014’teki geri dönüşünden bu yana Muller, hiç ara vermeden üç sezon oynadı. Bu yıl servis ve vole vurmada uzman bir şekilde ilk iki turnuvasını kazandı ve dünya sıralamasında 26. sıraya yükseldi.

Muller, “Şu an vücuduma çok fazla güvenim var, daha önce bunu hissetmedim ve söylemedim.” dedi.

Nadal’a karşı 4 maç puanı kaybetse de Muller, soğukkanlılığını hiç kaybetmedi.

2011 finalinden beri kol bileğindeki sakatlıktan dolayı 4. turun ötesine geçememişti.

Muller, kariyerindeki ikinci Grand Slam çeyrek finalinde Amerika Açık kazananı Marin Cilic ile karşılaşacak. Muller, Wimbledon’da kısa süre önce Queen’s Club yarı finali de dahil oynadığı maçlarda kaybettiği rakibi Cilic hakkında: “İyi oynadığını düşünüyorum, sert bir maç olacağından eminim.” dedi.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir