Fransa’da Mladenovic, Muguruza’ya Karşı

Ünlü tenisçiler Kristina Mladenovic ve Garbine Muguruza, Fransa Açık 4. turunda bugün karşı karşıya gelecek..

Fransa Açık 4. turunda Garbine Muguruza ile karşılaşacak olan Kristina Mladenovic, karşılaşmalarının duygusal ve yorucu olacağını bildiğini ve buna rağmen oyuna konsantre olup bu şekilde devam edebileceğini belirtti.

Fransa’nın kadınlarda en yüksek sıralamasına sahip oyuncu olan Mladenovic, bu tur öncesinde Amerikalı Jennifer Brady ve Shelby Rogers’a karşı oynamış olduğu karşılaşmaları kazanmıştı.

Mladenovic: ”Duyguların gerçekten yoğun olduğu bir durum söz konusu. Bu kesinlikle beğendiğim ve kendimi hazır hissettiğim bir şey. Yoğun duygular, büyük zaferler veya büyük anları yaşadığım ilk zamanlar değil. Bu, üzerine çalıştığım ve baş edebileceğim bir durum.” açıklamalarında bulundu.

Başarılı tenisçi, turnuva öncesinde güzel zaferler kazanmış, daha sonrasında sakatlık geçirmişti.

Fransız tenisçi,  Stuttgart’da finalde Laura Siegemund’a kaybetmeden önce, yarı finalde Maria Sharapova’yı yenilgiye uğratmıştı.

Sonrasında Madrid’de final karşılaşmasında Simona Halep’le oynadığı 3 zorlu sette yenilmeden önce ise yarı final karşılaşmalarında Svetlana Kuznetsova’yı elemişti.

Mladenovic ve Muguruza, 2015 yılında Marrakech’de bir kez daha karşılaşmışlardı ve Fransız tenisçi karşılaşmayı 7-6 (4), 7-6 (6) gibi bir skorla kazanmıştı.

Muguruza, 2016 Fransa Açık turnuvasını kazanmıştı fakat sonrasında turnuva kazanmak konusunda başarısız bir istatistik sergiledi. 2 hafta önce Roma’da oynadığı bir karşılaşma esnasında bir boyun sakatlığı geçirmişti, fakat şu an iyileşmiş durumda.

Muguruza sakatlığı hakkında: “Hafif  bir gerginlik haricinde herhangi bir acı hissetmiyorum, iyi durumdayım.” açıklamasında bulundu.

Mladenovic, şu an dünya 14 numarası fakat kendisinin bu karşılaşma için daha şanslı olduğunu düşünüyor.

Bu düşüncesini “Evet, zor görünüyor. Fakat benim için zor olduğu kadar onun için de zor ve heyecanlı bir karşılaşma olacak. Kendisinin kesinlikle harika tenis oynadığını düşünüyorum. Geçtiğimiz zamanlarda çok sıkı karşılaşmalar da atlattı ki bu gayet iyi bir oyun sergilediğini gösteriyor. Bu maç için gerçekten sabırsızlanıyorum.” açıklamalarıyla belirtti. Mladenovic daha öncesinde Fransa Açık’da 3. turdan daha ileriye gidememişti.

Bu harika mücadele bugün oynanacak ve Eurosport ekranlarından canlı olarak yayınlanacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Fransa’da Mladenovic, Muguruza’ya Karşı"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback
Fransa'da Mladenovic, Muguruza'ya Karşı | Tenis; Teniscimde! #mladenovic #muguruza #RG17 - Haberdizin.com | En Çok Haber...

[…] Haberin Devamı fransa mladenovic muguruza Teniscim […]