Fransa Davis Cup’ta Eksik

Jo-Wilfried Tsonga ve Richard Gasquet önümüzdeki ay Fransa-İngiltere Davis Cup çeyrek final serilerine katılayamayacak..

Fransa’nın kaptanı salı günü Tsonga’nın rekabetten yoksun olduğunu ve ilk çocuğunun doğması sebebiyle oynamaya hazır olmadığını söyledi. Gasquet ise apandist ameliyatı sonrası hala iyileşme sürecinde.

Noah konferans konuşmasında: “Jo dışarıda, Richard ise yavaş yavaş çalışmalara devam ediyor. Yaklaşık on beş günden önce yarışamayacak.” dedi.

Gael Monfils Rounen’de 7 Nisan’da yapılacak toprak kort serilerine dizi, aşil tendonu ve ayak parmağındaki sorun sebebiyle katılamayabilir.  Gael Monfils, Fransa milli takımında yer alan Nicolas Mahut, Pierre-Hugues Herbert, Gilles Simon ve Lucas Pouille dörtlüsünün yedeği olarak takıma girmiş oldu.

Noah: “Gael’in doktoru ve fizyoterapistine göre, Gael bu hafta sonunda yeniden çalışmaya başlayabilecek.” dedi.

–Yazı Devam Ediyor–

 

Noah, Gael Monfils’i ise Japonya ile ilk raundda takımdan çıkardı. Noah, Monfils ile yaptıkları tartışma sonrası onunla konuştuğunu ve 11 sıralamalı oyuncunun Fransa takımına olan oynama arzusu ve kararlılığı konusunda ona garanti verdiğini söyledi.

Noah: “Gael, oynamaya arzusu olduğunu söylüyor ve ben ona inandığımı söyledim.”dedi. “O iyi bir Davis Cup oyuncusu, onu en iyi psikolojik ve fizyolojik formunda istiyorum.’’ diyerek Monfils’e olan güvenini belirtti.

İngiltere Kaptanı Leon Davis ise salı günü erken saatlerde dünya 1 numarası Andy Murray’nin de dirsek yaralanması sebebiyle katılamayacağını söyledi.

Bu Fransa ve İngiltere’nin, İngiliz takımı 1978 Roland Garros Avrupa yarı finallerinde Fransa’yı 3-2 yendiğinden beridir toprak kortta ilk karşılaşması olacak.

Sizin yorumunuz nedir?