Final Tadında Bir Maç: Federer vs Nadal

Indian Wells’te devam eden BNP Paribas Open 4. turunda efsane isimler Roger Federer ve Rafael Nadal karşı karşıya gelecek..

Indian Wells’te ölüm grubu diye nitelendirilen bölümde beklenen oldu ve 4. turda 18 kez Grand Slam şampiyonu Roger Federer’in ve 14 kez Grand Slam şampiyonu Rafael Nadal’ın karşı karşıya geleceği kesinleşti.

Pek çok tenis severin senelerdir taraf tutarak ”Federer’ci” ve ”Nadal’cı” olduğu bu muhteşem mücadeleyi 2017 Avustralya Açık finalinde görebilme şansına erişmiştik. Buna büyük bir şans diyoruz çünkü oynanan tenisin seviyesinden kişilerin centilmenliğine kadar her şey onları tenisin vazgeçilmez isimleri yapıyor.

Ayrıca Roger Federer ve Rafael Nadal arasında 2017 Avustralya Açık finalinde oynanan maçı sizler için canlı anlatımla evlerinize kadar getirmiştik.

–Yazı Devam Ediyor–

Bu muhteşem karşılaşmanın 4. turda gerçekleşmesinin sebebi ise Nadal’ın şu an dünya 6 numara olması Federer’in ise 10 numara olması ve turnuvada 9 numaralı seri başı olarak yer alması. Bu veriler ise şu anlama geliyor: Uzun süre sakatlıkla boğuşan ve 2016 yılında çok az turnuvada oynayabilen bu iki muhteşem tenisçi sıralamalarını arttırmak zorundalar aksi takdirde turnuvaların 4. turunda ya da çeyrek finalinde bize bir erken final izletebilirler.

Tabii maçların hangi turda olduğu da tenisçiler için motivasyonu tetikleyen bir durum. Zira hatırlayacağınız üzere 2017 Avustralya Açık finalinin final setinde Rafael Nadal 3-1 önde iken Roger Federer bir anda baskıyı kırıp şampiyon olmuştu. 

Bu muhteşem mücadeleyi kazanacak kişinin işi ilerleyen turlarda hiç de kolay değil çünkü bu maçı kazanan kişi çeyrek finalde 14 numara Nick Kyrgios ve 2 numara Novak Djokovic arasında oynanacak mücadelenin galibi ile eşleşecek.

BNP Paribas Open diye adlandırılan ve Indian Wells’te gerçekleştirilen bu muhteşem turnuvanın bir Grand Slam olmamasına rağmen bu kadar büyük tenisçilere ev sahipliği yapması ise sıralamaya ciddi anlamda etki eden ve para ödülünün ciddi anlamda yüksek olduğu bir turnuva olması.

Bu muhteşem karşılaşma ise bu gece Türkiye saati ile 03.00’da oynanacak ve ülkemizde Bein Sports ekranlarından yayımlanacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir