Federer’den Hayal Kırıklığı: Goffin’e Elendi

Dünya tenisinin gelmiş geçmiş en büyüklerinden Roger Federer, ATP finallerinin yarı finalinde David Goffin’e elenerek büyük bir hayal kırıklığı yaşadı..

İkinci baharını yaşayan Roger Federer, 2017 senesini inanılmaz geçirdi ve 2 Grand Slam ve birçok büyük turnuva kazandı. Dünya iki numarası Ekselansları, konsantrasyonu kötü olduğu zaman yenilmekten kurtulamıyor.

Maç boyunca 37 basit hata yapan Federer, Goffin’in çok iyi konsantrasyonuna karşı bu hataları yapınca maçı 2-1 kaybetti.

Önceden açıklamalarda bulunan Goffin, bugün için daha agresif olacağını ancak Federer’i nasıl yeneceğini bilmediğini söylemişti.

Yazı Devam Ediyor..

Federer’i yendikten sonra BBC 2’ye konuşan Goffin: ”Ne hissettiğimi tarif edemiyorum. Çok sevinçliyim, çok mutluyum. Bu maçı oynadığım için çok mutluyum, çok özel bir an. Dürüst olmak gerekirse, ne çalıştı bilmiyorum. Bence sadece günün hissi idi. Maça başladığımda biraz gergindim ama topu çok iyi hissetmeye başlamıştım. Sonunda bugün; benim günüm oldu.” dedi.

Federer ise bir rekorun daha kapısından dönmüş oldu. 4 kez finalde kaybeden Federer, 6 kez de turnuvayı kazanmıştı. 7. şampiyonluğun ise kıyısından dönmüş oldu. Nadal’ın da kendini iyi hissetmeyip turnuvadan çekilmesi Federer’i tek başına favori haline getirmişti.

Yarı finalin son maçı ise Jack Sock ve Grigor Dimitrov arasında Türkiye saati ile 23’te başlayacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir