Federer ve Nadal Çin’de Yola Devam Ediyor

Roger Federer ve Rafael Nadal, Çin’de düzenlenen ATP 1000 Masters turnuvasında çeyrek finale yükselerek birbirleriyle karşılaşmaya bir adım daha yaklaştılar..

Dünya 1 numarası Rafael Nadal, çeyrek final yolunda son maçını Fabio Fognini önünde 6-3 6-1 ile kazandı. Maç boyunca rahat gözüken Rafael Nadal, Fognini’nin kimi zaman çok iyi oyununa rağmen büyük oyuncu olmasının avantajıyla kritik anları iyi oynadı ve çeyrek finale yükseldi.

Dünya 2 numarası Roger Federer ise Alexandr Dolgopolov önünde bir önceki maçına rağmen çok iyi bir oyun sergiledi. Zaman zaman çok iyi rallilerin yaşandığı maçın ilk setini 6-4 Federer aldı.

İkinci sette Dolgopolov’un direncini iyice kıran Roger Federer, seti 6-2, maçı da 2-0 kazanarak çeyrek finalin yolunu tuttu.

Ayrıca Roger Federer, bu sene 2 Grand Slam kazanmasının yanında birçok fırsatı da çok hata yaparak tepmiş ve 1 numara olma şansına erişememişti. Ancak bu maçta Avustralya’da ya da Wimbledon’da oynadığı gibi domine eden bir oyun ortaya koydu ve formuna geri döndü.

Federer bir sonraki turda Gilles Simon ile karşılaşacakken Nadal’ın rakibi Grigor Dimitrov.

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir