Federer Halle’de 11. Kez Finalde

Roger Federer Karen Khachanov ile oynadığı oyunda büyük bir testten geçti ve genç rakibini yenerek Halle’de 11. kez finale yükseldi..

Roger Federer, Halle’de gerçekleşen Gerry Weber Open turnuvasında finale erişerek, bu turnuvada 9. Kez şampiyon olma hedefine doğru emin adımlarla ilerliyor.

Dünya 5 numarası Federer, 3 Temmuz’da başlayacak Wimbledon turnuvasında 8. Kez şampiyonluk unvanını göğüsleyebilmek için sıkı bir oyun yapısı kurguluyor.

Rus tenisçi Karen Khachanov’u 1 saat 25 dakika içerisinde 6-4 7-6 (7-5)’lik skorla yenmesi de bu maçta bu oyun yapısını gerçekten istediğinin kanıtı niteliğinde.

35 yaşındaki başarılı ve efsane sporcu, bu hafta gerçekleşen 4 maçta sadece 1 set kaybetti ve 21 yaşındaki iyi oyunuyla dikkat çeken Khachanov’a karşı ilk karşılaşmalarında kazandığı zafer, oyununu test etmesi için büyük bir fırsattı.

12 ay önce Federer’i yenilgiye uğratan Alexander Zverev ise Richard Gasquet’yi 2-1 yenerek Federer’in rakibi oldu.

Federer-Zverev maçı ise pazar günü oynanacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir