Federer 10 Yaş Gençleşmiş Gibi

Avustralya Açık tenis turnuvasında 35 yaşındaki Roger Federer, 3. turda rakibi Tomas Berdych’i 3-0 yenip neden bir efsane olduğunu bir kez daha kanıtladı..

Dünyanın en büyük 4 turnuvasından biri olan Avustralya Açık son gaz devam ediyor.

Bugün oynanan 3. tur mücadelelerinde öyle bir maç vardı ki yıllara meydan okuyan bir efsanenin nasıl büyük bir tenis abidesi olduğunu tekrar görmemize neden oldu.

EKSELANSLARI SET VERMEDİ

Roger Federer, dünya 10 numarası Berdych’i büyük bir bozguna uğrattı. 17 kez Grand Slam kazanmış Federer’in bu kadar sahaya hakim bir görüntü çizmesi gerçekten takdire şayandı.

Maç boyunca bir kez bile servis kırdırmayan Federer, ilk sette 2, diğer setlerde ise birer kez servis kırarak maçı 6-2,6-4,6-4 kazanıp 4. turda Kei Nishikori’nin rakibi oldu.

Federer’in ikinci ve üçüncü sette kırdığı servislerin tamamının setin ilk oyununda olması, onun sete ne kadar istekli ve hırslı başladığının göstergesiydi.

Maç boyunca bir tenis maçında görmek isteyebileceğiniz ne kadar hareket, puan var ise hepsini gösteren Roger Federer, yıllardır çok iyi bir oyun ortaya koyan Tomas Berdych’i sahadan sildi.

Federer, özellikle tek el backhand denince akla gelen ilk isimlerden. Maç boyunca öyle net ve sert backhand vuruşları yaptı ki seyirciler zaman zaman kendini kaybedip tezahüratlar yaptı.

Maç sonunda röportaj veren Ekselansları: ”Berdych bugün iyi oynadı. Ben ise kendimi çok iyi hissediyorum. Doğru işler yapmaya çalışıyorum ve yaptıkça daha da hazır hale geliyorum.” dedi.

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir