Fed Cup’ta Türkiye Letonya’ya Direnemedi

Kadın tenisinde dünya kupası olarak nitelendirilen Fed Cup’ta Türk Milli Takımı’mız gruptaki ilk mücadelesinde Letonya’ya 2-1 yenildi..

Estonya’da devam eden Fed Cup mücadelelerinde 1. grupta ve C kategorisinde Büyük Britanya, Portekiz ve Letonya ile eşleşen Türkiye, ilk eşleşmesi olan Letonya’ya direnemedi.

–Yazı Devam Ediyor–

İPEK GÜZEL BAŞLADI, OSTAPENKO DOMİNE ETTİ

Mücadelelerin ilk karşılaşması İpek Soylu ve Diana Marcinkevica arasındaydı. 3 set sonunda rakibini 2-1 yenen İpek, Türkiye’yi 1-0 öne geçirdi.

Sonraki maç ise dünya 35 numarası 1997 doğumlu Jelena Ostapenko ve ülkemizin 1 numaralı tenisçisi Çağla Büyükakçay arasındaydı. Maç boyunca başa baş bir mücadele oldu. İlk seti kaybeden Çağla, ikinci seti aldı. Ancak 3. sette bu sene inanılmaz bir yükseliş gösteren Ostapenko temsilcimizi yenip maçı da 2-1 kazandı.

Türkiye ve Letonya arasında böylelikle durum 1-1’e gelmiş oldu.

Son maç ise çiftlerde Çağla-İpek ve Marcinkevica-Ostapenko arasında oynandı. Maç boyunca istediklerini ortaya koyamayan temsilcilerimiz maçı 2-0 kaybetti.

Böylelikle Letonya gruba galibiyet ile başlamış oldu.

Fed Cup Türkiye milli takımımız yarın(9 Şubat Perşembe) Portekiz ile karşı karşıya gelecek..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir