Ekselansları Roger Federer Yarı Finalde

Dünya tenisinin gelmiş geçmiş en iyi tenisçilerden biri olan Roger Federer, Avustralya Açık tenis turnuvasında Mischa Zverev’i 3-0 yenerek yarı finale yükseldi..

Not: Maç özeti haberin altındadır.

Avustralya Açık’ta çeyrek final maçlarının ilk kısmı tamamlandı. Stanislas Wawrinka’nın Tsonga’yı 3-0 elemesinin ardından Roger Federer de büyük bir sürprize imza atıp Andy Murray’yi eleyen Mischa Zverev’i 3-0 yenerek yarı finale yükseldi.

FEDERER ATEŞ GİBİ

İlk sette Roger Federer fırtınası esti.

Seti 6-1 gibi net bir skorla kazanan Roger Federer, Mischa Zverev’i sahadan siler bir durum gösterdi.

Aslında Ace performansı olarak bir önceki maçtan düşük bir oyun sergileyen Roger Federer, winner olarak ise inanılmaz bir performans sergiledi. 65 winner, Federer’in ne kadar inanılmaz bir oyununun olduğunun kanıtı niteliğindeydi.

İkinci ve üçüncü seti 7-5,6-2 kazanan ekselansları, maçı da 3-0 kazanmış oldu.

Mischa Zverev’in maç boyunca file önüne gelip Roger Federer’e karşı hızlı bir şekilde puan kazanmaya çalışması ikinci sette biraz işe yarar gibi gözükse de Federer’in muhteşem Winner performansı Zverev’in yenilgisine sebep oldu.

Roger Federer yarı finalde dünya 4 numarası, vatandaşı Stan Wawrinka ile karşılaşacak.

—Roger Federer-Mischa Zverev Maç Özeti—

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?