Andy Murray sezonun son turnuvası olan Dünya Turu Finalleri Londra’da dünya 2 numarası Novak Djokovic’i yenerek sezonu dünya 1 numarası olarak tamamladı.

Murray Hızlı Başladı

İlk sette üstünlüğünü ortaya koymakta gecikmeyen Murray, setin 8. oyununda servis kırarak 5-3 öne geçti ve ardından servisine tutunarak seti 6-3 kazandı.

Muhteşem İkinci Set

İkinci sette daha ilk oyunda servis kıran Murray, ardından seti 4-1’e getirdi. Djokovic cevap vererek durumu 4-3’e getirdi. Ancak ardından karşılıklı oyunlar kazanıldıktan sonra durum 5-4’e geldi ve Murray dünya 1 numarası kalmak için servisini atmaya başladı.

Zaferin adı Murray

Durum 5-4 iken servisine başlayan Murray, sık sık seyircilerin çığlıkları ve heyecanından dolayı duraksamak zorunda kaldı ancak bir süre sonra konsantre oldu ve oyunu kazanarak ikinci seti 6-4 kazandı ve maçı da 6-3, 6-4 kazanarak şampiyonluğa ulaştı.

Dünya 1 Numarası Değişmedi

Bu sonucun ardından Andy Murray sezonu lider tamamlayıp dünya 1 numarası olarak ilk kez bir sezonu bitirmiş oldu. Son yılların efsaneleri arasına giren ve ilklere imza atan iki oyuncunun mücadelesi önümüzdeki sezon da kıyasıya süreceğe benziyor..

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!