Dört Buçuk Saatte Wawrinka Finalde

Dünya 1 numarası Andy Murray’yi, dört buçuk saatte 3-2 yenen dünya 3 numarası Stanislas Wawrinka, Fransa Açık 2017 erkeklerde finale yükselen ilk isim oldu..

Yılın ikinci Grand Slam turnuvası olan Fransa Açık’ta erkeklerde finalin ilk ismi belli oldu.

Roger Federer’in yokluğunda İsviçre’yi en kuvvetli şekilde temsil eden Stan Wawrinka, finale kadar birçok önemli ismi saf dışı bıraktı. Ancak bunların en önemlisi karşısına yarı finalde çıktı.

Andy Murray ise dünya 1 numarası olmasının verdiği ağırlığı taşıyamaz gibi gözükürken bir çıkış yakaladı ve toprak sezonunda çok da beklenmeyen bir şekilde Roland Garros’un yarı finalini gördü.

FİNAL TADINDA YARI FİNAL

Maçın başından sonuna kadar büyük çekişme vardı. İlk seti  Tie-Break sonucu 7-6(6) kazanan Murray, ikinci seti 6-3 kaybetti. Üçüncü sette geri dönen dünya 1 numarası, seti 7-5 kazandı.

4. set de başa baş bir mücadeleye sahne oldu ve Tie-Break’e taşındı. Seti 7-6(3) kazanan Stan Wawrinka, mücadeleyi final setine taşıdı.

Final setinde ise her şeyiyle çok daha üstün bir oyun ortaya koyan dünya 3 numarası Stan Wawrinka, seti 6-1 kazanarak adını Roland Garros 2017 finaline yazdırdı.

Wawrinka’nın rakibi Rafael Nadal ve Dominic Thiem arasındaki mücadelenin galibi olacak ve final mücadelesi pazar günü oynanacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir