Dominic Thiem, Nadal’a ”Dur” Dedi

2017’de toprak kort turnuvalarının neredeyse tamamını kazanan Rafael Nadal, Roma Açık çeyrek finalinde Dominic Thiem’e yenilerek elendi..

Geçen hafta Madrid Açık finalinde Dominic Thiem’i yenen Rafael Nadal, bu sefer Roma Açık çeyrek finalinde rakibi ile bir kez daha karşı karşıya geldi.

Monte Carlo, Barcelona ve Madrid’de şampiyon olan Rafael Nadal, maç boyunca rakibinin agresif oyununa yer yer karşılık verse de Dominic Thiem oyunu domine etmeyi başardı.

Maça servis kırarak başlayan Thiem, Madrid’deki finalden sonra büyük bir psikolojik baskı hissetse de Nadal’a inanılmaz karşılıklar verdi.

İlk seti 6-4, ikinci seti de 6-3 kazanan Thiem, maçı 2-0 kazanarak Rafael Nadal’ın 17 maçlık galibiyet serisine son verdi. Bu sonuçla Dominic Thiem 4145 olan puanını 4385’e yükseltmeyi garantiledi. Şayet Dominic Thiem şampiyon olursa 7 numaradan 6 numaraya yükselmeyi de garantilemiş olacak.

Roma Açık’ın son çeyrek final mücadelesinde ise Novak Djokovic, Türkiye saati ile 22.00’da Juan Martin Del Potro ile karşılaşacak.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir