Dominic Thiem, Djokovic’i Bozguna Uğrattı

Son şampiyon Novak Djokovic, çeyrek finalde 6 numaralı seri başı Avusturyalı Dominic Thiem’e 7-6, 6-3 ve 6-0’lık setlerle 3-0 yenilerek turnuvaya veda etti..

Djokovic geçen sene, arka arkaya dört büyük turnuvayı kazanarak kariyer Grand Slam’ini tamamlamıştı. O günden beri formunda gözle görülebilecek bir düşüş yaşayan Djokovic, ardı ardına 4 büyük turnuvadan eli boş döndü.

‘’En iyi oyunumdan çok uzağım ve kötü oynuyorum.’’ diyen Djokovic, ilk defa böyle bir durumda olduğunu söyledi.

Court Suzanne Lenglen’de 20 dakika süren üçüncü sette 34 puanın sadece 8’ini kazanabilen Djokovic, 937 maçlık kariyerinde yalnızca ikinci kez bir seti 6-0’la kaybetti.

Açılış setinde iki kez set sayısı şansını harcayan Sırp raket, maç boyunca 35 hatasına karşın sadece 18 winner vuruş yapabildi. Oyuncunun backhandindeki sorunlar da gözden kaçmadı.

Muazzam ayak becerisi ve kort hakimiyetiyle tanınan dünya 2 numarası Djokovic’in raketi ikinci setin başlarında adeta kontrolünden çıkıyordu. Dizlerinin üstünde duran Sırp raket, turnuva dışında kalacağının sinyallerini veriyordu.

Djokovic, rakibi Thiem’e karşı oynadığı son 5 maçı ve 12 setten 11’ini kazanarak gelmişti Roland Garros’a.

‘’Benim için harika bir şey.’’ diyen Thiem, Djokovic’i Fransız Açık çeyrek finallerinde ilk kez elemesinin bir hayal olduğunu söyledi.

Ayrıca, Djokovic son 6 turnuvada Paris’te yarı final görmeyi başarmıştı. Ancak son bir senede formunda yaşadığı düşüş etkilerini burada da gösterdi ve turnuva dışında kaldı.

Antrenörleri Boris Becker ve Marian Vajda ile yollarını ayıran Novak Djokovic, Fransız Açık’ın ilk haftasında Andre Agassi’yi antrenörü olarak bildirse de Agassi başka işleriyle ilgilendiği için Thiem karşılaşmasını kaçırdı.

23 yaşındaki Thiem, 9 kez Fransız Açık’ı kazanan Rafael Nadal ile karşılaşacak.

Tur atladıkça en iyi oyuncularla karşılaştığını dile getiren Thiem, Nadal’a karşı işinin kolay olmayacağını söyledi.

Diğer çeyrek final eşleşmeleri ise şöyle: Murray-Nishikori, Wawrinka-Cilic

Thiem yetenekli ve gelecek vaadeden genç bir oyuncu. Nadal’ın 2017’de yaptığı 23 maçta İspanyol raketi yenebilen tek isimdi.

Nadal 10. Fransız Açık çeyrek finaline rakibi Pablo Carreno Busta’nın ikinci sette yaşadığı sakatlıktan sonra çekilmesiyle çıkmayı başardı. Maçta Nadal ilk seti 6-2 ile kazanırken ikinci sette 2-0 öndeydi. Nadal yarı finale kadar sadece 22 oyun kaybetti.

‘’Şu ana kadar kaç oyun kaybettiğimi bilmiyorum ancak umrumda da değil.’’ diyen Nadal: ‘’Sadece yarı finale ulaşabilmemi önemsiyorum.’’

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir