Dominic Thiem 8. Kez Şampiyon

Erkek tenisinin 8 numarası Dominic Thiem, Rio’daki tenis turnuvasının finalinde Pablo Carreno Busta’yı yenerek kariyerinin 8. tekler şampiyonluğuna ulaştı..

Dominic Thiem’in Kei Nishikori’nin ilk turda elenmesinin ardından mutlak favori olduğu Rio Open’da finale yükseldiğini size aktarmıştık.

Dün gece oynanan maçta beklendiği üzere Dominic Thiem rakibine set vermeyerek 7-5, 6-4’lük üstünlük kurdu ve Rio Open’da şampiyon olmuş oldu.

Dominic Thiem kariyerinin 8. şampiyonluğu sonrası:

[box type=”shadow” align=”aligncenter” class=”” width=””]”Bunun kolay bir şey olmadığını biliyorum. Bunu geçen sene de yaptım. Belki en iyi hazırlık dönemimi geçirmiyorum ancak gerçekten başarılı olabileceğimi umuyorum. Kendime olan güvenim iyice artmış durumda. Kendim gibi oynadığımda harika hissediyorum.” dedi.[/box]

Dominic Thiem’in turnuva boyunca 5 maçını da kazanmasının yanında set kaybetmemesi de onun bu turnuvaya ne kadar iyi hazırlandığının bir göstergesiydi.

Pablo Carreno Busta finale gelene kadar oynadığı 4. maçta da galip gelmeyi başarmıştı ancak finalde dünya 8 numarasına boyun eğmek zorunda kaldı. Ayrıca Busta çiftlerdeki oyun arkadaşı Pablo Cuevas ile bilikte cumartesi günü çiftler finalinde Juan Sebastian Cabal ve Robert Farah ikilisini yenip şampiyonluğa ulaşmıştı.

Dominic Thiem ayrıca Rio’daki karnavalın bir kısmına katılabildiğini söyleyerek inanılmaz etkileyici bir şov olduğunun altını çizdi..

Rio de Janeiro 😊 #brazil #copacabana

Dominic Thiem (@domithiem)'in paylaştığı bir gönderi ()

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?