Djokovic’in Sonraki Adımı Ne Olacak?

Wimbledon çeyrek finalini yarım bırakmak zorunda kalan Novak Djokovic’in bir sonraki hedefinin ne olduğunu inceliyoruz..

Djokovic, son çeyrek finalinde son 18 ay boyunca onu rahatsız eden uzun süreli dirsek yaralanmalarının ağırlaştığını açıkladı. Maçtan da bu yüzden ayrılmıştı.

”Şu an yıllarca en üst seviyede oynamanın zorluğunu yaşıyorum.” diyor Novak Djokovic maçtan sonraki basın toplantısında ve ekliyor: ”Vücudum bana bazı sinyaller veriyor.”

Djokovic konuşmasında, ameliyatı ekarte etmeyeceğini ve yaralanmanın iyileşmesine izin vermek için uzunca bir mola verebileceğini ima etti.

Yazı Devam Ediyor..

”Uzmanlarla konuşacağım, tıpkı son bir yılda yaptığım gibi, tedavide en iyi yolun ne olduğunu bulmak ve çözmek için uzun vadeli bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Açıkçası muhtemelen dinlenme en uygunudur. Göreceğiz.”

Ağustos ayında Davis Cup’ta oynaması gereken eski dünya 1 numarası, sakatlığıyla nasıl baş edecek ve o zamana kadar yetişebilecek mi hala belirsizliğini koruyan konular arasında.

Roland Garros’ta Dominic Thiem’e kaybettikten sonra birçok kişi onun dinlenmesi ve tekrar toparlanması gerektiğini söylemişti. Ancak o, Wimbledon’da iyi bir iş çıkararak çeyrek finale kadar geldi. Ama sonunda vücudu ona izin vermedi.

Konu hakkında Raonic ile maçından sonra konuşan Roger Federer: ”Er ya da geç bu şeyler ne yazık ki olur son yıllarda çok fazla tenis oynuyordu. Bir aşamada yaralanması onun için normal. “dedi.

Ayrıca Federer’in toprak kort turnuvalarını es geçip dinlenerek Wimbledon’a hazırlanması ne kadar doğru bir karardı görmüş oluyoruz. 35 yaşında bir adam olarak herkesten dinç gözüken Roger Federer, tenisin mental olarak da ne kadar önemli bir yarış olduğunu kanıtlamış oldu.

Djokovic’in tam olarak ne kadar sürede kendine geleceğini bilemiyoruz ancak kendisi gibi renkli bir kişiliği tenisin kaybetmemesi ve onun kendisine gelmesini beklemesi gerekiyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir