Cumartesi , Kasım 18 2017
Ana Sayfa / Tenis Haberleri / Dünya Haberleri / Djokovic’in Sonraki Adımı Ne Olacak?

Djokovic’in Sonraki Adımı Ne Olacak?

Wimbledon çeyrek finalini yarım bırakmak zorunda kalan Novak Djokovic’in bir sonraki hedefinin ne olduğunu inceliyoruz..

Djokovic, son çeyrek finalinde son 18 ay boyunca onu rahatsız eden uzun süreli dirsek yaralanmalarının ağırlaştığını açıkladı. Maçtan da bu yüzden ayrılmıştı.

”Şu an yıllarca en üst seviyede oynamanın zorluğunu yaşıyorum.” diyor Novak Djokovic maçtan sonraki basın toplantısında ve ekliyor: ”Vücudum bana bazı sinyaller veriyor.”

Djokovic konuşmasında, ameliyatı ekarte etmeyeceğini ve yaralanmanın iyileşmesine izin vermek için uzunca bir mola verebileceğini ima etti.

Yazı Devam Ediyor..

”Uzmanlarla konuşacağım, tıpkı son bir yılda yaptığım gibi, tedavide en iyi yolun ne olduğunu bulmak ve çözmek için uzun vadeli bir çözüm bulmaya çalışıyorum. Açıkçası muhtemelen dinlenme en uygunudur. Göreceğiz.”

Ağustos ayında Davis Cup’ta oynaması gereken eski dünya 1 numarası, sakatlığıyla nasıl baş edecek ve o zamana kadar yetişebilecek mi hala belirsizliğini koruyan konular arasında.

Roland Garros’ta Dominic Thiem’e kaybettikten sonra birçok kişi onun dinlenmesi ve tekrar toparlanması gerektiğini söylemişti. Ancak o, Wimbledon’da iyi bir iş çıkararak çeyrek finale kadar geldi. Ama sonunda vücudu ona izin vermedi.

Konu hakkında Raonic ile maçından sonra konuşan Roger Federer: ”Er ya da geç bu şeyler ne yazık ki olur son yıllarda çok fazla tenis oynuyordu. Bir aşamada yaralanması onun için normal. “dedi.

Ayrıca Federer’in toprak kort turnuvalarını es geçip dinlenerek Wimbledon’a hazırlanması ne kadar doğru bir karardı görmüş oluyoruz. 35 yaşında bir adam olarak herkesten dinç gözüken Roger Federer, tenisin mental olarak da ne kadar önemli bir yarış olduğunu kanıtlamış oldu.

Djokovic’in tam olarak ne kadar sürede kendine geleceğini bilemiyoruz ancak kendisi gibi renkli bir kişiliği tenisin kaybetmemesi ve onun kendisine gelmesini beklemesi gerekiyor..

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Ayrıca Bakın

Jack Sock, Zverev’i Yenip Yarı Finale Çıktı

Amerikalı tenisçi Jack Sock, ciddi bir başarıya imza atarak ATP finallerinde yarı finale yükseldi..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz
REKLAM

KAPAT
REKLAM

KAPAT

Bunu beğendiniz mi?

Herkesle paylaşın!