Djokovic Qatar Açık’ta Tarih Yazdı

Qatar Exxon Open’ın inanılmaz finalinde dünya 2 numarası Novak Djokovic, 1 numara Andy Murray’yi 3 saatin sonunda 2-1 yenerek büyük bir galibiyete imza attı..

Teniscimde.com farkı ile 3 saat boyunca canlı anlatımını yaptığımız muhteşem final mücadelesinin zevkini tekrar yaşamak için buraya tıklayabilirsiniz.

İLK SET SAKİN GEÇTİ

İlk set boyunca iki tenisçi de temkinli davrandı. Mücadele hep en yüksek seviyedeydi ancak bir yerden sonra Djokovic ipleri eline alarak seti 6-3 kazandı.

İzleyenler bazen öyle sayılar gördüler ki sanki hiç ara verilmemiş her gün bu maç temposuna devam ediliyormuş gibi bir algı oluştu.

MURRAY İZİN VERMEDİ

Aslında ikinci sette çok büyük bir avantaj yakalayarak 5-3 öne geçen Djokovic, Murray’nin bu denli bastırabileceğini bilmiyordu.

Durum 5-4 olduktan sonra resmen rakibinin her vuruşuna bir cevap veren Murray 3 kez şampiyonluk puanı karşılamasına karşın servis kırarak durumu 5-5’e getirdi.

Murray’nin servisinde trajik bir durum yaşandı. Bu sıralarda Djokovic’in çok sinirli olması dikkat çekti ve tam 40-30 Murray üstünlüğü yaşanmışken Djokovic raketini kırdı. Ardından raket ihlali yaşandığı gerekçesiyle Murray’ye bir puan eklendi ve oyunu 6-5 kazanmış oldu.

Djokovic’in çok bozulan morali yerine gelmedi ve oyununa yansıdı. Kendi servisini kırdıran dünya 2 numarası seti de 5-7 kaybetti. Mücadele final setine taşınmış oldu.

İNANILMAZ TENİS İNANILMAZ SON

Tenis severlerin Roger Federer ve Rafael Nadal çekişmesinden sonra çok fazla görme fırsatına erişemediği olağanüstü bir mücadele vardı sahada.

Oyunlar bir Murray’ye bir Djokovic’e gidiyordu. Ancak oyun içinde iki tenisçi de o kadar iyi oynadılar ki kim maçı kazanıyor farkında olmak gerçekten çok güç bir durumdu.

Djokovic ilk sette yaptığı gibi en kritik anda servis kırdı ve skor tekrar 5-3’e geldi.

Murray soğukkanlılık ile kendi oyununu rahat kazandı ve final oyununa geçilmiş oldu.

Olabilecek en iyi oyunlardan biri olan bu oyun Djokovic’in üstünlüğü ile bitti. Djokovic maçı 2-1 kazandı ve Avustralya Açık tenis turnuvası öncesi büyük bir gözdağı vermiş oldu.

https://twitter.com/DjokerNole/status/817081014916935681

RAKAMLAR ALT ÜST, SİNİRLER ALT ÜST

Maç boyunca sinirli tavırları ile dikkat çeken Djokovic bir de raket kırdı.

Böylesine gergin bir ortam içerisinde bir ara büyük acı yaşayıp yere yığılan Djokovic’i kaldırmaya gelen Murray tenisin en güzel anlarını tenis severlere yaşattı. Ayrıca iki tenisçinin iki gün önce beraber antrenman yapması da takdir edilecek bir centilmenlikti.

Djokovic kendi locasında oturan antrenörlerine maç boyunca büyük tepki gösterdi. Hareketlerinden hiç tepki vermeyip öylesine izler gibi tavırlar gösterdiklerini anladığımız antrenör ekibi sürekli soğukkanlılığını korudu.

Tenis dünyasının en renkli kişiliklerinden olan Djokovic, bu tenis maçında sanki son maçıymış gibi öylesine heyecanlı ve öylesine gergindi ki ilk defa bu kadar sert bir yapısı vardı.

Djokovic’in maçı kazanması ile dünya sıralaması değişmedi ancak puanlar ciddi anlamda birbirine yakın hale geldi.

Murray’nin 28 maçlık galibiyet serisi de alt üst olmuş oldu. Ayrıca Djokovic uzun süredir kazanamadığı turnuva hasretine de son vermiş oldu.

Bu kadar yorucu ve heyecan verici bir mücadeleyi sonlandıran ikili maç bittikten sonra gülerek birbirlerini tebrik ettiler.

Tenisin böyle büyük sporcular doğurması da her anlamda harika bir durum. 16 Ocak’ta başlayacak Avustralya Açık tenis turnuvasında müthiş bir heyecan biz tenis severleri bekliyor..

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir