Djokovic, Federer’in Yaptığını Yapıyor

Novak Djokovic, 2017 sezonunu es geçerek Federer’in 2016 senesinde yaptığını uygulayacak ve kendini yenilenmeye adayacak..

Sırp, son zamanlarda bir kemik çürüklüğü tespit edilen bir dirsek yaralanmasıyla uğraşıyor. Ayrıca önümüzdeki haftalarda eşi Jelena ile ikinci bir çocuğu bekliyor.

Djokovic: “Bu hiçbir şeyin gerçekten anında yardımcı olamayacağı yaralanmalardan biri, sadece doğal rehabilitasyona devam etmelisin.” dedi. “Bu açıkça benim için kolay bir karar değil.” Andre Agassi’nin uzun vadeli koçu olarak kalacağını da sözlerine ekledi.

Roger Federer’in aynı beş aylık periyodu 2016 yılında boş geçmesi (daha uzun süre kalmış bir diz travması nedeniyle), Djokovic’in bu tarihi bilerek mi seçtiğini akıllara getiriyor. Zira Federer, geçen sene 15 numaraya kadar düşüp(oynamadığı için) geri döndüğünde bu sene 3 Grand Slam’in 2’sini kazandı ve 3 numaraya yükseldi.

Djokovic’in bu yılın sonuna kadar 14 numaraya düşmesi bekleniyor ve bu Federer’in geçen yıl ara verdiğinde 16 numaraya düşmesine çok benziyor.

Fakat yine de Djokovic, Federer’de olduğu gibi bu mola çok iyi gelebilir düşüncesiyle ara veriyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir