Djokovic, Agassi’ye Tutundu Bırakmıyor

Novak Djokovic, Andre Agassi’nin Wimbledon’da kendisine antrenörlük yapacağını ve tüm maçlarında kortta olacağını söyledi..

Agassi ve Djokovic, Fransa Açık’ta birlikte çalışmaya başlamış ancak Agassi, daha öncelikli işleri nedeniyle turnuvanın tamamına katılamamıştı. Djokovic, wild card ile katıldığı Eastbourne turnuvasına Agassi’nin katılamayacağını ancak Wimbledon’dan önce beraber çalışmaya başlayacaklarını söyledi.

‘’Agassi Wimbledon için Londra’da olacak ve ben turnuvada kaldığım sürece o da bizimle olacak. Onunla Fransa’da geçirdiğimiz 8-9 gün onu tanımak ve ondan bir şeyler öğrenebilmek için çok kıymetliydi. Kortta ve kort dışında birbirimizle tecrübelerimizi paylaştık. Andre ile olabildiğince kaliteli zaman geçirmek için sabırsızlanıyorum.’’

Djokovic-Agassi ikilisi henüz daha uzun bir antrenörlük için anlaşma yapmış durumda değil. Agassi, antrenör takımından ayrılan Djokovic’e toprak kort sezonu boyunca antrenörlük yapmayı kabul etmişti.

8 kez Grand Slam şampiyonu, ailesine daha fazla vakit ayırmak ve farklı projeleriyle ilgilenebilmek için tam zamanlı antrenörlük yapmaya niyetinin olmadığı ancak şu anki takvimde yardımcı olmak istediğini söyledi.

Djokovic: ‘’Şimdilik akışına bıraktık. Her şeyden önce, onun benimle çalışmayı düşünmesinin kıymetini biliyorum. Resmi olarak bir anlaşma yapmadık.’’ dedi.

Djokovic eski antrenörü Boris Becker’in yaşadığı ekonomik sorunlardan sonra kendisi ile de teması sürdürdüğünü söyledi.

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir