Agassi, Djokovic’i 1 Numara Yapmak İstiyor

Andre Agassi ve Novak Djokovic Roland Garros için ilk defa birlikte antrenman yaptı ve Djokovic, Agassi’nin onu tekrar 1 numara yapacağından umutlu..

Novak Djokovic, bir yıldır düşüş gösteren grafiğinden sonra kendisini ve yeni oyununu Fransa Açık’da göstermeye hazır.

30 yaşındaki Djokovic, geçtiğimiz sene Roland Garros’u 4. kez kazanmıştı. Bu Grand Slam için bir kariyerin en üst noktası olmakla beraber, kendisinin kortlara hakim oyun yapısının da sonunun geldiğinin işaretiydi.

Djokovic, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Paris’de gerçekleşecek turnuvada Andre Agassi ile çalışacağını ve bununla ilgili heyecanlı olduğunu belirtmişti.

Başarılı tenisçi son zamanlarda gerçekleşen turnuvaların birçoğundan üzgün ayrıldı. Bunlardan bazıları kendisinin son 7 yıl içerisindeki turnuvalara en erken vedası olan  Wimbledon,  sonrasında Rio de Janeiro Olimpiyatları ve Avustralya Açık Turnuvaları olarak sıralayabiliriz.

Sırp oyuncu 2016 yılını 2. olarak tamamlamıştı ve oynadığı son 11 turnuvanın sadece 1 tanesini kazanabilmişti.

Bu ayın başında uzun zamandır birlikte çalıştığı koçu Marian Vajda ve diğer 2 takım arkadaşıyla ayrıldığını açıklayan Djokovic, ayrılık sonrası: ”Hayatımda yeni bir sayfa açıldığını düşünüyorum. Son 3-4 haftada yaşadığım şeyleri büyük bir tecrübe olarak değerlendiriyorum. 10 yıldır beraber çalıştığım takım arkadaşlarımdan ayrılmak zor olsa da beni heyecanlandıran bir durum. Şu an baktığımda doğru şeyi yaptığımı düşünüyorum.” açıklamalarında bulundu.

“Son 5-6 ay içerisinde kort içerisinde çabalıyordum. Kendimi yeniden tanımaya ve sıkıntılarımın nerede olduğunu tekrardan anlamaya çalışıyordum. Bir değişikliğe ihtiyacım olduğunu hissettim ve yolumuza farklı yönlerden ilerlemeye karar verdik.” diyerek ekledi.

2006 yılında jübile yapmış olan Agassi, 8 kez Grand Slam şampiyonluğunu elde etti fakat Grand Slam karşılaşmalarında hiç koçluk yapmadı.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir