Davis Cup’ta Zorlu Final: Hırvatistan-Arjantin

Davis Kupası Finali Nefes Kesecek

Sezonun erkeklerde son tenis etkinliği olan Davis Kupası Finali bugün Zagrep‘te ev sahibi Hırvatistan ile Arjantin arasında oynanacak..

Hırvatlar Sürpriz Yaptı

Çok zorlu ülkelerle oynadıkları maçları 3-2 ile geçerek finale gelen Hırvatlar yine sürpriz sayılabilecek bir şekilde; yine zorlu rakipleri geride bırakan toprak ekolü Arjantin önünde sert kapalı kortta favori durumdalar….

Uzun Soluklu Maçlar

Çok iyi servis atan Cilic ve Karlovic‘e karşı bu sene sakatlıktan sonra iyi bir dönüş yapan Del Potro nasıl mücadele verecek göreceğiz. Kendisi de etkili servis ve forehandler atabilen uzun boylu korkutucu bir rakip. Maçlar beş set üzerinden uzun soluklu olacak. Bugün Cilic dünya 41 numarası solak Delbonis önünde kesin favori. 3 ya da 4 sette kazanır. Delbonis daha çok toprak kort oyuncusu ve bu hızlı zemine ayak uyduramaz. Esas rekabet Del Potro ile Karlovic arasında kıran kırana oynanacak. İnanılmaz ace’ler atan dev Karlovic bu uzun soluklu maçta eğer servislerine tutunursa bol tie breakler izleriz. Del Potro‘nun returnleri, kondisyonu ya da sakatlanıp sakatlanmaması belirleyici olacaktır sonuç üzerinde. Artık kaç saat sürer bilmem ama beş sete de gidebilecek bir ortada maç..

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir