Davis Cup’ta Türk Rüzgarı

Davis Cup mücadeleleri sürerken Türkiye-Güney Kıbrıs mücadelesinde sporcularımız muhteşem geri dönüşlerle 2-0 öne geçti..

Davis Cup, teniste dünya kupası şeklinde tanımlanıyor ve milli takımlar ülkelerinin bayrakları için tenis oynuyor.

2017 Davis Cup’ta ülkemizi temsil edecek ekibi haberimizde sizinle paylaşmıştık. Şu ana kadar iki mücadele yaşandı ve ikisini de temsilcilerimiz kazandı.

CEM VE MARSEL’DEN MUHTEŞEM GERİ DÖNÜŞ

Cem İlkel ilk maça çıkan isimdi. Rakibi ise Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti’nden Petros Chrysochos’tu.

2-0 geri düşen İlkel, muhteşem bir geri dönüş ile maçı 2-3 kazanarak ülkemizi toplamda 1-0 öne geçirdi. İlk iki seti 7-6 ve 6-3 kaybeden İlkel, sonraki setleri 6-3,6-0,6-4 alarak büyük bir galibiyete imza attı.

Ülkemizin 1 numarası Marsel İlhan da takımımızın ikinci maçına çıktı. İlk iki seti 7-5 ve 6-1 kaybettikten sonra moraller bozulmuşken yine muhteşem bir geri dönüşle sonraki setleri 6-4,7-6,6-4 alıp 3-2 kazandı ve toplamda Türk Milli Takımı’nı 2-0 öne geçirmiş oldu.

Bir sonraki maç bugün çiftlerde oynanacak. Türk Milli takımı eğer bu eşleşmeyi geçer ise İsveç-Tunus mücadelesinin galibi ile karşılaşacak. O mücadelede 1-1 eşitlik sürüyor..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?