Davis Cup’ı Arjantin Kazandı

Muhteşem çekişmeye sahne olan Davis Cup bugün oynanan iki karşılaşma ile son buldu ve Arjantin kupaya uzanan taraf oldu..

Del Potro’dan Muhteşem Dönüş

Del Potro ve Maric Cilic arasında oynanan günün ilk maçında Del Potro rakibini 3-2 iler geçerek galibiyete uzanmış oldu. İlk iki seti 7-6 ve 6-2’lik skorlarla alan Cilic, bir set daha kazanması halinde Hırvatistan’ı Davis Cup şampiyonluğuna taşıyacaktı. Ancak Del Potro pes etmedi ve son üç seti 7-5,6-4,6-3 alarak maçı kazandı. Böylelikte durum 2-2 oldu ve şampiyonu son maç belirleyecekti.

Delbonis Son Noktayı Koydu

Karlovic ve Delbonis arasında oynanacak karşılaşmada Karlovic favori olarak gösteriliyordu. Ancak çok farklı bir maç bizi bekliyordu. Maçın daha ilk setinden 6-3 ile galip ayrılan Delbonis, son iki seti de 6-4,6-2 alarak maçı 3-0 kazanmış oldu. Böylelikle Arjantin, tarihinde ilk kez Davis Cup şampiyonu olmuş oldu.

Sampiyonluk sayısını aşağıdaki videodan izleyebilir ve videolarımızı takip etmek için Youtube kanalımıza abone olabilirsiniz..

 

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir