Davis Cup Kural Değişikliğine Red

Davis Cup’ta 5 set üzerinden oynanan maçların çok yorgunluk yarattığı gerekçesiyle 3 sete indirilmesi kurul tarafından reddedildi..

Kurulun toplamda 3’te 2’sinin buna ‘’Olur’’ oyu vermesi gerekiyordu. Ancak kurulun %63.54’lük kısmı bu taraftan oy kullanınca sadece %2.46’lık fark ile önerge, kuruldan geçmedi.

Dünya Tenis Federasyonu başkanı David Haggerty ise oylamanın ‘’hayal kırıklığı’’ yaratıcı olduğunu söyledi.

Bir başka durum ise uygulamanın yine de 2018’de uygulanmaya başlanması olabilir.

Haggerty sözlerine şöyle devam etti:

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””]”Hızlı değişen bir dünyada, karar vermek için çevik olmak zorundayız. Kararı başkalarının onayını beklemeden vermek durumunda kalabiliriz.”[/box]

Daha önce dünya 1 numarası Andy Murray, Davis Cup katılımının artması için maçların kısaltılması çağrısı yapmıştı.

DAVIS CUP NEDİR?

[box type=”info” align=”aligncenter” class=”” width=””] Davis Cup, her yıl düzenlenen uluslararası bir tenis turnuvasıdır. 1899 yılında Harvard Üniversitesi’nde eğitim gören dört öğrenci tarafından Britanya’daki tenis turnuvasına meydan okuma amaçlı tasarlanan turnuva şimdilerde Uluslararası Tenis Federasyonu tarafından yönetilmektedir. İlk adı, 1945 yılına kadar International Lawn Tennis Challenge olan turnuva, ülkelerin sadece erkek milli takımlarını ağırlamaktadır.[/box]

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir