Davis Cup Finali Lille’de Oynanacak

Fransa ile Belçika’nın karşı karşıya geleceği Kasım ayı Davis Cup finali Lille’in kuzey doğusunda oynanacak..

Fransa Tenis Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre finale son dört yılda ikinci kez Stade Pierre Mauroy ev sahipliği yapacak.

2014’teki finalde Fransa, aralarında Federer ve Wawrinka’nın da bulunduğu İsviçre takımına yenilmişti. Müsabakaya ev sahipliği yapacak toprak kort Fransa’nın Sırbistan’ı yendiği yarı final mücadelesine de ev sahipliği yapmıştı.

Ancak 24 Kasım’dan itibaren üç gün sürecek karşılaşmalar esnasında kort sert zeminli olacak. Pierre Mauroy stadyumu 27 bin kişilik kapasiteye sahip ve final sırasında stadın üstü kapanacak.

Stadın bulunduğu nokta ise Belçika’ya yakınlığıyla dikkat çekiyor. Arada sadece 20 kilometrelik bir mesafe var.

Fransa Davis Kupası’nı en son 2001’de kazanmıştı ve o yıldan beri üç kez finalde kaybetti. Belçika ise bu prestijli kupayı hiç kazanamadı.

Bu Belçika’nın üçüncü finali olacak. İlk kez 1904’te final oynayan Belçika, ikinci finalinde Andy Murray’nin önderliğindeki Büyük Britanya’ya mağlup olmuştu.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir