David Goffin’den Milos Raonic’e Ağır Yenilgi

Dünya 6 numarası Milos Raonic, dünya 10 numarası David Goffin’e Madrid Open son 16 turunda 2-0 yenilerek turnuvaya veda etti..

Istanbul Open’da dünya 7 numarası Marin Cilic ile final oynayan ve turnuvada 2. olan dünya 6 numarası Milos Raonic, etkili ve sert tenisini David Goffin’e karşı iyi bir şekilde sergileyemedi.

Maçı 6-4 ve 6-2’lik setlerle kaybeden Raonic, 1 saat 16 dakikada ağır bir yenilgi tatmış oldu.

David Goffin, Monte Carlo Masters’ta Rafael Nadal ile yaptığı maçı önde götürürken inanılmaz bir hakem hatası sonucu bütün oyun konsantrasyonunu kaybedip maçı kaybetmişti.

Bu olayla iyice tenis severler tarafından bağrına basılan David Goffin, Milos Raonic gibi önemli bir oyuncuyu yenmesiyle de önemli bir iş başarmış oldu.

David Goffin’in bir sonraki rakibi ise Nick Kyrgios ve Rafael Nadal maçının galibi olacak. Eğer Nadal tekrar Goffin’in eşleşmesindeki rakibi olursa izleyenleri muhteşem bir maçın bekleyeceği hiç şüphesiz.

Ülkemizde ATP Masters 1000 yayınlarının Bein Sports kanalları üzerinden yapıldığını da tekrar hatırlatalım..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir