David Goffin Davis Cup Finaline Hazır

ATP finallerinde finale çıkan ancak Grigor Dimitrov’a yenilip ikinci olan David Goffin, Davis Cup finaline hazır olduğunu söyledi..

26 yaşındaki Goffin, Londra’daki performansından sonra, aynı etkinlikte Rafael Nadal ve Roger Federer’i yenen altıncı adam olarak sert ve daha başarılı bir oyuncu haline geldi.

”Bir sürü duygu hissediyorum, tabii ki çok özel bir hafta benim için. Şimdi yorgunum, ama final için hazır olacağım.” diyor Goffin.

Ülkesini temsil edeceği Belçika’nın Fransa ile oynayacağı Davis Cup finali için de şunları söylüyor:

[box type=”success” align=”aligncenter” class=”” width=””]”Ülkemi temsil etmekten onur duyarım. Davis Cup’ın finalinde olmak gerçekten özel bir şey. Bu hafta yaptığım gibi elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım. Bu haftanın sonunda zihinsel olarak daha iyi bir oyuncuyum ancak fiziksel olarak da daha iyi bir oyuncuyum. Lille’deki baskıyı yönetmeye çalışacağım ancak farklı bir şey olacak; stadyuma karşı olacağım. Yorgunluk hiçbir şey ifade etmiyor, sadece her maç için zorlamak zorundayım, karşılaşmaların her anında o anın keyfini çıkarın.”[/box]

Davis Cup finali ise cuma günü başlayacak..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir