Çağla’dan İlk Turda Veda

Avustralya Açık tenis turnuvasında ana tabloda ülkemizi temsil eden Çağla Büyükakçay ilk turda rakibi Dodin’e 2-1 yenilerek turnuvaya veda etti..

İlk Sette Kötü Başladı Ama Toparladı

Daha maçın henüz ilk oyunu iken servis kırdıran Çağla, ardından toparlanarak sete ortak oldu.

8 oyunda servis kırdı ve durumu 4-4’e eşitledi. Ancak 11. oyunda tekrar servis kırdıran temsilcimiz, durumun 5-6 ardından 5-7 olmasına engel olamayıp seti kaybetmiş oldu.

İkinci Sette Servis Savaşı

İkinci set tamamen servislere tutunulan ve tie-break’e giden bir mücadeleye sahne oldu.

Set boyunca 11. oyuna kadar iki taraf da servis kırma puanı şansı dahi yakalayamadı.

11 oyunda Çağla’nın servisinde 4 kez servis kırma puanı şansı yakalayan Dodin bunları değerlendiremedi ve temsilcimiz oyunu kazanarak durumu 6-5’e getirdi.

Dodin’in de servisine tutunmasının ardından tie-break’e gidildi ve Büyükakçay tie-break’te sadece tek puan vererek seti kazanmasını bildi.

Servisler Kırıldı, Çağla Veda Etti

Son sette ikinci setin aksine birçok kez servis kırıldı.

Yine ilk oyunda servisine tutunamayan Büyükakçay, ikinci oyunda servis kırarak ilk oyunu telafi etmiş oldu.

Daha sonrasında ise birkaç kez daha servisini kırdırdı ve 1-5’ten geri dönemeyerek seti 2-6, maçı da toplamda 1-2 kaybederek turnuvaya veda etti.

Temsilcimizi kutluyor, bir sonraki Grand Slam’de onu yeniden ana tabloda görmeyi istemekle beraber, onu çok daha büyük başarılara imza atarken görmek istediğimizi belirtiyoruz.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?