Brisbane’de Kazanan Pliskova

Kadınlar tenisinin 2017’de ilk WTA turnuvalarından olan Brisbane International tenis turnuvasında finalde Alize Cornet’yi yenen Pliskova şampiyon oldu..

İLK SETTE BOZGUN

İlk set Alize Cornet tarafından hatırlanmak istenmeyecek bir mücadeleye sahne oldu.

Setin hemen başında servisini kırdıran Cornet, sette oynanan toplam 29 puanın sadece 5 tanesini alabildi ve seti hiç oyun kazanamadan 6-0 kaybetti.

Pliskova ise set boyunca çok etkili ve hırslı bir oyun sergiledi. Kendi servis oyunlarının çoğunda tek bir puan bile vermeyen Pliskova, maç için büyük avantaj sağlamış oldu.

DAYANDI ANCAK YETMEDİ

İkinci set ise farklı bir mücadeleye sahne oldu.

Sette ilk oyununu kazanan Cornet, morallenmiş gözüküyordu. Alize Cornet, birkaç drop-shot ve köşeye atılan winner’lar ile etkili oldu.

Tekrar seti sert vuruşları ile eline alan Pliskova, seti 6-3 maçı da 2-0 kazandı ve sezonun ilk WTA şampiyonluğuna ulaştı.

Maç sonrası ödül töreninde sempatik tavırları ile dikkat çeken Cornet: ”Bugün biraz hayal kırıklığına uğradım. Ancak Pliskova benden daha iyiydi. Umarım bir Grand Slam kazanır. Benim için harika bir hafta oldu.” dedi.

Pliskova ise: ”Gerçekten harika bir hafta geçirdik. Cornet bugün kazanamadı ancak bu hafta çok iyi mücadele etti. Yeni antrenörüm ile ilk haftamdı ve ilk haftada şampiyon olmak harika. Ona çok teşekkür ediyorum.” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bu turnuvadan sonra Pliskova, dünya 6 numarasından dünya 5 numarasına yükselecek. Alize Cornet ise 41 numaradan 31 numaraya yükselecek.

Yine Avustralya’da gerçekleşecek bir Grand Slam olan Avustralya Açık tenis turnuvası 16 Ocak’ta başlayacak.

 

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir