Brisbane’de Kazanan Grigor Dimitrov

Brisbane tenis turnuvası finalinde mutlu sona Kei Nishikori’yi 2-1 yenen Grigor Dimitrov ulaştı..

Erkek tenisinde önemli bir haftayı geride bıraktık. Önce dün Qatar’da canlı anlatımını da yaptığımız maçta dünya 2 numarası Novak Djokovic, 1 numara Andy Murray’yi inanılmaz bir maç sonunda yendi. Bugün ise Brisbane’de erkekler dünya 5 numarası Nishikori, 17 numara Grigor Dimitrov’a yenilmekten kurtulamadı.

İLK İKİ SET DÜELLO TADINDA GEÇTİ

İlk set Nishikori açısından çok problemli başladı. Set boyunca 3 servis kırma puanı yakalayan dünya 5 numarası bunların hiçbirini değerlendiremedi.

Dimitrov ise tam gününde gözüküyor iki servis kırma puanından da yararlanan dünya 17 numarası seti de 6-2 kazanarak büyük bir avantaj sağlamış oldu.

İkinci sette ise tam tersine bir oyun vardı. Nishikori, neden dünya 5 numarası olduğunu tenis severlere gösterircesine bir mücadele gösterip seti 6-2 kazandı ve setlerde durum 1-1 olmuş oldu.

SON SET DİMİTROV İÇİN HARİKAYDI

Nishikori aslında bu sete de kötü başlamadı. 3-3 giden mücadelede kendi servisine tutunan Dimitrov 4-3 öne geçti.

Nishikori ise kendi servisine tutunamayarak durumun 5-3’e gelmesine engel olamadı.

Son servis oyununu puan vermeden kazanan Dimitrov, büyük bir galibiyete imza attı ve sezonun ilk turnuvalarından biri olan Brisbane’i kazanmış oldu.

16 Ocak’ta başlayacak olan Avustralya Açık tenis turnuvasında Kei Nishikori ve Grigor Dimitrov’un nasıl bir mücadele sergileyeceği ise merak konusu.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir