Boris Becker Neden İflas Etti?

Novak Djokovic’in eski koçu ve efsane tenisçi Boris Becker’in İngiliz mahkemesi tarafından iflas ettirildiği açıklandı..

Gün geçmiyor ki finansal problemler ortaya çıkmasın. Bu sefer haber tenis sektörünün en bilinen isimlerinden birinden geldi. Boris Becker borçları yüzünden iflas etti.

Londra mahkemesinin aldığı kararla iflas ettiği açıklanan Becker, peki neden bu durumun bu noktaya gelmesine izin verdi?

Gelin olaya bir de Becker tarafından bakalım. Kariyerinde 6 Grand Slam şampiyonluğu var ve toplamda tenis kariyerinden 25 milyon dolar kazanmış biri olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca 3 sene de o dönem dünya 1 numarası olan Novak Djokovic’in antrenörlüğünü yaptı.

Her şey buraya kadar Boric Becker’in lehine gözüküyor ve herhangi bir problem var gibi gözükmüyor. Ancak problem de tam burada başlıyor.

Becker, bu servetini iyi bir şekilde saklayamadı. Birçok pahalı şeye sahip olan efsane tenisçi, 2001 yılında 7 milyon dolarlık bir vergi faturası ile karşı karşıya kalmıştı. Parayı çok iyi kullanamayan Becker’e bir darbe de eşi Barbara’dan geldi.

Eşinden boşanan Becker, eşine 10 milyon dolar tazminat, üstüne de 2 milyon dolarlık daire vermek zorunda kaldı.

Milyon dolarlar havada uçuşuyor gibi geliyor olabilir; gerçekten de öyle. Becker, milyon dolarları bu kadar kolay bir şekilde harcadığı ve harcarken de tam olarak ne yaptığını düşünmediği için bu duruma düştü.

”FİNANSAL OLARAK PEK İYİ DEĞİL”

Becker’in avukatı: Becker, finansal olarak olayları pek iyi düşünmüyor ancak bunun toparlanması için mahkemeden bir ay daha istedik. 6 milyon dolarlık konutunu ipotek etmek istiyoruz ve bunun için sadece bir ay bize yeterli olacak.” dedi.

Becker ise Twitter’dan bunun üzüntü verici ve hayal kırıklığı uğratıcı olduğunu savundu. İstenenden uzun süren sürecin sadece 1 aya ihtiyacı olduğunu belirten Becker, mahkemenin bunu kabul etmediğini söyledi.

Ayrıca hakim Christine Derrett, böyle bir kanıtın olmadığını ve ertelemenin mümkün olmayacağını belirtip Becker’in iflas ettiği kararına vardı.

Becker ise zamanında yaptığı şeylerin sorununu yaşıyor ve bir şans daha istiyor. O şans gelir mi bilinmez ancak Becker’in büyük bir problem ile karşı karşıya olduğu ortada..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Boris Becker Neden İflas Etti?"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] yaşındaki Alman, kupalarını bulup, Haziran 2017’de iflas ettikten sonraki borçlarını ödemek için satmak […]