Berdych, Federer’i Durdurmaya Çalışacak

Djokovic, Wimbledon Çeyrek Finali’nin ikinci setinde sağ dirseğinin sakatlığına direnemeyerek 7-6(2), 2-0’lık setlerle Berdych’i Wimbledon yarı finaline yolladı..

31 yaşındaki Çek Berdych, 2010’da All England Club’da en iyi performansını sergileyerek Federer ve Djokovic’i arka arkaya devirdi fakat Rafael Nadal finalin sonunda kendini gösterdi. Bu Berdych’i kariyerindeki ilk Grand Slam şampiyonluğundan etmişti.

En büyük çim kort mücadelesinden yedi yıl sonra Berdych’nin seviyesini tam olarak belirlemek ve karşılaştırmak zor.

Berdych, bu düşünce için fikirlerini bu şekilde ifade etti: “Karşılaştırma yapmak zor. Demek istediğim bu yıllar boyunca ve diğer yıllarda birçok deneyim elde ettim ve edeceğim. Bunlar için karşılaştırma yapılamaz.”

Sonrasında sözlerine devam ederek: “2010 yılında Roger ve sonrasında Novak’ı yenmiş olmam çok komik. O zaman Novak’ı yendim ve Roger’la oynadım. Bu mükemmel. Rafael artık burada değil. İleriki zamanlarda göreceğiz, ilginç olacak.” dedi.

Berdych ve rakipleri de kariyerinde geç bir dönüş yaşadığının farkındaydı. O yılki Avustralya Açık’ta  üçüncü tur Federer’e bir kurban olmuştu.

Berdych: “Avustralya’da deneyim yaşadım. Ben oynadığımız maçta böyle harika tenis oynayan rakip görmedim. Maçta çok iyiydi. Bu doğru.” dedi ve devam ederek: “Miami’de oynadığımda onu hemen hemen yeniyordum. Bu çok yakın bir maçtı.” dedi.

Berdych’nin All England Club’da en iyi kariyer koşusunu yapması için, kendini 2010 yılında kazandığı maçlardan daha ileriye taşıması gerekiyor..

Alanı uluslararası ilişkiler olan Beyza, alanında yazdığı makalelerin yanı sıra tenisle ilgili makale yazmaktan da keyif alıyor.
beyzadurmaz@teniscimde.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir