İki Türk’ün Maçında Galip Başak Eraydın

İki Türk tenisçiyi karşı karşıya getiren Istanbul Cup 2.tur maçında Ayla Aksu’yu 2-0 yenen Başak Eraydın çeyrek finale yükseldi..

Istanbul Cup tüm hızıyla devam ederken tarihte ilk kez bir WTA turnuvası son 16’sında 3 Türk tenisçimiz vardı.

Geçen sene turnuvayı kazanan Çağla Büyükakçay, Ayla Aksu ve Başak Eraydın bu sporcularımızdı. Tek sorun ise 2 sporcumuzun karşı karşıya gelmesi oldu. Çeyrek finalde 3 Türk sporcuyu izleme fırsatı bulabilirdik ancak kura bu şekilde gerçekleşti.

Az önce tamamlanan maçta ise turnuvaya elemelerden gelen ve ilk turda büyük bir galibiyet alan Başak Eraydın, yine ilk turda harika bir galibiyet alan Ayla Aksu ile karşılaştı.

Maç boyunca daha üstün bir görüntü sergileyen Eraydın, ilk seti 6-1, ikinci seti de 6-3 kazanarak kariyerinde ilk WTA turnuvası çeyrek finaline yükseldi.

Ayrıca bu galibiyetten sonra ilk 200’e girmesi neredeyse kesinleşen Eraydın, büyük ihtimal Roland Garros elemelerine katılma hakkı kazanacak.

Maç sonrası basın toplantısında sorduğumuz hangi zemini daha çok kendi zemini olarak gördüğü sorusuna: ”Bütün zeminlerde kendimi rahat hissediyorum. Toprakta kimi sporcu sorun yaşar ancak ben kolayca adapte olabiliyorum.” şeklinde cevap verdi. Ayrıca idolünün kendisi gibi tek el backhand’e sahip olan Roger Federer ve Stan Wawrinka olduğunu da ekledi.

 

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

İçerik Hakkındaki Yorumlar

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
  Abonelik  
Bildir