Baroni’den Haklı Galibiyet

Dünya 5 numarası Agnieszka Radwanska, cumartesi günü Miami Açık’ta Hırvat Mirjana Lucic-Baroni’ye elenerek büyük hayal kırıklığı yaşadı..

Lucic-Baroni, Avustralya Açık’ta Radwanska’yı yenmişti ve sonunda Serena Williams ile eşleşmişti. Bir benzer galibiyet de WTA’in en önemli turnuvalarından biri olan Miami Open’da geldi. Dünya 5 numarası Radwanska, Lucic-Baroni’ye elenerek turnuvaya veda etti.

Radwanska Lucic-Baroni hakkında: “Bugün inanılmaz tenis oynuyordu.” dedi ve ekledi: “Başından beri çok sağlamdı, çok agresifti, inanılmaz bir hızla her şeye çarptı, pek fazla şey yapamadım. İlk set çok hızlı geçti ve ikinci sette şanslıydım ama geri dönemedim ve maalesef maçta kalma şansımı kaçırdım, Baroni bugün çok iyi durumdaydı.” diyerek Lucic-Baroni’nin haklı galibiyetine vurgu yaptı.

MUGURUZA ZAR ZOR

Dünya 6 numarası Garbine Muguruza ise zorlanmasına karşın iki saatten uzun süren maçta Çinli Zhang Shuai’ı 4-6 6-2-6-2’lik setlerle yenmeyi başardı.

Muguruza: “Yılın başlangıcından beri böyle birçok maç yaşadım. Bir galibiyet kazandım, maçların her gün zor olmasını istemiyorum, ancak onlarla yüzleştiğimden dolayı çok memnunum.” dedi.

Radwanska’yı eleyen Baroni bir sonraki turda Bethanie Mattek-Sands ile karşılaşacak. Garbine Muguruza ise bir sonraki turda eski dünya 1 numarası Caroline Wozniacki ile karşı karşıya gelecek.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?