Salı , Ağustos 22 2017
Ana Sayfa / Tenis Haberleri / Ayla Aksu Wild Card’ın Hakkını Verdi

Ayla Aksu Wild Card’ın Hakkını Verdi

Istanbul Cup 1. turuna Wild Card ile katılan Ayla Aksu, kendinden 88 sıra yukarıdaki rakibini 2-0 yenerek 2. tura yükseldi..

Türk sporcular için harika başlayan Istanbul Cup’ta tek sorun dün İpek Soylu’nun çok üstün olduğu maçta kazanamamış olmasıydı.

Başak Eraydın elemelerden gelip dünya 74 numarasını yenip 2. tura çıkmış, Ayla Aksu ve Çağla Büyükakçay da kendi partnerleri ile birlikte çiftlerde tur atlamıştı.

Bugün ise 1996 doğumlu genç tenisçimiz Ayla Aksu kendisinden 88 numara daha yukarıda olan rakibine set vermeyerek kendisi ve Türk tenisi için bir ilke imza attı.

Bu maçın tek üzücü kısmı ise bir sonraki turda Ayla Aksu ve Başak Eraydın’ın karşı karşıya gelecek olması. Bir Türk tenisçi ikinci turda turnuvaya veda etmek zorunda kalacak. Yine de sporcularımızın ikinci tura çıkarak WTA turunda 30 puan almayı garantilediğini unutmamak gerekiyor.

Ayrıca Çağla Büyükakçay’ın da bugün teklerde ilk tur mücadelesine Zanevska karşısında çıkacağını hatırlatalım. Maçların canlı yayınlarına ise Sports TV üzerinden ulaşabilirsiniz.

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!

Latest posts by Editör (Hepsini Görün)

Ayrıca Bakın

Dimitrov, Kariyer Rekorunu Kırdı

Grigor Dimitrov bugüne kadarki en büyük kariyer şampiyonluğunu, Nick Kyrgios’u Cincinnati Açık'ta yemerek kazandı..

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Sizin!

avatar
wpDiscuz