Ayla Aksu Wild Card’ın Hakkını Verdi

Istanbul Cup 1. turuna Wild Card ile katılan Ayla Aksu, kendinden 88 sıra yukarıdaki rakibini 2-0 yenerek 2. tura yükseldi..

Türk sporcular için harika başlayan Istanbul Cup’ta tek sorun dün İpek Soylu’nun çok üstün olduğu maçta kazanamamış olmasıydı.

Başak Eraydın elemelerden gelip dünya 74 numarasını yenip 2. tura çıkmış, Ayla Aksu ve Çağla Büyükakçay da kendi partnerleri ile birlikte çiftlerde tur atlamıştı.

Bugün ise 1996 doğumlu genç tenisçimiz Ayla Aksu kendisinden 88 numara daha yukarıda olan rakibine set vermeyerek kendisi ve Türk tenisi için bir ilke imza attı.

Bu maçın tek üzücü kısmı ise bir sonraki turda Ayla Aksu ve Başak Eraydın’ın karşı karşıya gelecek olması. Bir Türk tenisçi ikinci turda turnuvaya veda etmek zorunda kalacak. Yine de sporcularımızın ikinci tura çıkarak WTA turunda 30 puan almayı garantilediğini unutmamak gerekiyor.

Ayrıca Çağla Büyükakçay’ın da bugün teklerde ilk tur mücadelesine Zanevska karşısında çıkacağını hatırlatalım. Maçların canlı yayınlarına ise Sports TV üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?