Andy Murray Monte Carlo’dan Elendi

Dünya 1 numarası Andy Murray, Albert Ramos-Vinolas’a 2-1 kaybederek Monte Carlo Masters’tan elendi..

1 numara olmak kadar onu sürdürebilmek, elinde tutabilmek de çok büyük bir problem. İşte Andy Murray hala 1 numara olmasının yanında sürekli bir düşüş içinde ve giderek tehlikeli çanlar çalmaya başlıyor.

Andy Murray ve Novak Djokovic’in bu seneki düşüşlerinin ”toparlanma” aşamasına geçişi olan Monte Carlo Masters, dünya 1 numarasının elinden kayıp gitti.

İNANILMAZ GERİ DÖNÜŞ

İlk seti 6-2 kaybeden Albert Ramos-Vinolas ikinci seti 6-2 kazandı.

Buraya kadar nasıl olur diyebileceğimiz şeyler yaşansa da son setteki ”dram” hiçbir şekilde anlatılabilir değil.

Üçüncü sette 4-0 öne geçen Andy Murray, arkasına rüzgarı, eline momentumu ve daha betimlenecek ne varsa hepsini almıştı. Ama Ramos-Vinolas adeta ruhunu ortaya koymaya başladı.

Önce Andy Murray’nin servisini kıran Vinolas, durumu 4-1’e getirdi. Kendi oyununu kazanıp bir daha servis kırdı ve durum 4-3 oldu. Tekrar kendi oyununa tutunup durumu eşitledi; 4-4.

Bu noktadan sonra herkes şok olmuş durumdaydı. Andy Murray servisine tutunup 5-4 yaptı ama Vinolas pes etmeyip 5-5 ardından servis kırıp 6-5 ve son oyunu kazanıp 7-5 yaparak dünya 1 numarasına acı bir mağlubiyet yaşattı.

Albert Ramos-Vinolas bu galibiyetle çeyrek finalde Marin Cilic’in rakibi oldu..

Aynı zamanda eski profesyonel tenis oyuncusu ve tenis hocası olan Cem, Teniscim’in kuruculuğunu üstlenmiştir ve farklı projelerle tenise destek vermeye devam etmektedir.
İletişim için: cemmildon@teniscim.com

Sizin yorumunuz nedir?