Alexander Zverev, Büyük Oynuyor

Alexander Zverev Citi Açık’ı kazanarak bu seneki dördüncü kupasını kaldırdı ve şampiyonlar kervanına çok küçük yaşta girmeye başladı..

Citi Açık turnuvasını geçmişte Andre Agassi, Jimmy Connors, Stefan Edberg ve Ivan Lendi gibi efsane isimler kazanmıştı.

Alexander Zverev de geçtiğimiz Pazar Citi Açık’ta zafere ulaşarak gelecekte bu efsane isimlerden biri olabileceğini gösterdi.

Alman 20 yaşındaki yükselen yıldız setlerdeki ilk servisleri kırıp kendi servislerinde sorun yaşamadı ve 6-4’lük iki setle rakibi Güney Afrikalı veteran Kevin Anderson’u yendi ve bu seneki dördüncü şampiyonluğunu kazandı. Bu şampiyonlukla bu sene Rafael Nadal’ın kazandığı kupa sayısını yakalayan Zverev önünde sadece Roger Federer var.

Washington’daki açılış setini kaybeden sekiz numaralı Zverev üçüncü set tie-break’inde turnuvada kalmak için mücadele etmiş ve ilk turu güçlükle de olsa geçmeyi başarmıştı. Jordan Thompson’a karşı oynadığı bu açılış maçından sonra set kaybetmeyen ve oyununu turnuva boyunca geliştiren Zverev’in en büyük rakibi sıcak, nem ve yağmur nedeniyle geceye sarkan maçlar oldu.

Zverev, ‘’Turnuva ilerledikçe daha iyi oynadığımı hissettim,’’ dedi.

Alman raket kariyerinde ilk defa açık havadaki sert zeminde bir kupa kazandı. Bu galibiyet Amerika Açık öncesi Zverev’e bir ivme kazandırabilir.

31 yaşındaki Anderson turnuvada attığı 62 ace ile bu alandaki lider isim olsa da Zverev etkili kullandığı ilk servisleriyle rakibine servis kırma şansı tanımadı.

İlk sette 4-3’te durum 0-15 iken servis atan Zverev 127 mph hızla attığı bir ikinci servisle winnerına imkan sağladıktan sonra 121 mph hızla attığı ilk servisiyle ace atmayı başardı.

Zverev bu yıl daha önce Roma’da ve Münih’te toprak, Monpellier’de ise kapalı alanda sert zeminde şampiyon olmayı başarmıştı.

Rakibine övgüler yağdıran tecrübeli isim Anderson, ‘’Onun herhangi bir Grand Slam kazanması sürpriz olmaz. Zverev’in önündeki yol şu an bunu gösteriyor,’’ dedi.

Kariyerindeki dördüncü ve 2015’ten beri ilk kupasını kazanmaya çalışan Anderson maç başında tedirgin görünüyordu. Açılış oyununda iki kez çift hata yapan ve iki servis kırma puanı çeviren Anderson durum 1-1 ve 15-40 iken topu fileye vurdu ve servisini kırdırdı.

İkinci setteki ilk oyunda 30-40’ta hata yapan Anderson, Zverev’e bir servis daha kırdırdı ve sette bir daha geri dönüş yapamadı.

Anderson maçtan sonra şunları söyledi: ‘’Oyunumdan memnundum ancak bir kez bile servis kıramadım ve Zverev iki sette de üstün olan taraftı.’’

Zverev’in babası Alexander Sr., eski Rus tenisçilerinden ve şu an Alexander’a ve 26. sırada bulunan abisi Mischa’ya antrenörlük yapıyor. Aile 1991’de Almanya’ya taşınmıştı.

Maçtan sonra Zverev babasına şunları söyledi: ‘’Başardığımız şey inanılmaz. Tenis tarihindeki en iyi koç sen olabilirsin.’’

İçerik Hakkındaki Yorumlar

1 Yorum - "Alexander Zverev, Büyük Oynuyor"

avatar
  Abonelik  
Bildir
trackback

[…] Haberin Devamı açık citi Teniscim zverev […]