Amerikalı tenisçi Sloane Stephens, Amerika Açık’ı kazanarak büyük bir başarıya imza attı ve Ağustos başında dünya 957 numarası iken bir ayda 940 basamak birden yükseldi..

2002’den beri ilk kez iki Amerikalı tenisçinin mücadelesine sahne olan finalde, favori gibi gözüken Madison Keys’i 6-3 ve 6-0 gibi net skorlarla geçen Sloane Stephens Amerika Açık 2017 şampiyonu oldu.

Kim Clijsters’ın 2009’daki şampiyonluğundan beri ilk defa bir kadın tenisçi seri başı olmayarak Amerika Açık’ı kazandı.

Konu hakkında Stephens: ”Biri bana sakatlığımda bunu yapabileceğimi söylese inanmazdım. İnanılmaz 5-6 hafta geçirdim ve bunu başardım.” dedi.

Dünya 83 numarası Stephens, dünya 15 numarası Madison Keys’in servisini ilk sette iki kez kırıp 6-3 kazanmayı başardı.

OYUN VERMEDİ

Ancak ikinci sette daha büyük bir hikaye vardı. Set boyunca rakibine tek bir oyun bile vermeyen Stephens, iki sette ve 63 dakikada Amerika Açık şampiyonu oldu.

Maç boyunca üstünlüğünü her noktada hissettiren Amerikalı Stephens, vatandaşı Keys’e karşı bu galibiyeti kazanarak dünya 17 numarasına yükseldi.

Ayrıca bu finalin ve yarı final serisinin başka bir önemi de vardı. Yarı finaldeki 4 tenisçi de Amerika vatandaşıydı. Amerika’nın böyle bir başarı elde etmesi de dikkat çeken bir konuydu.

AMERİKA AÇIK ERKEKLER FİNALİ NE ZAMAN? HANGİ KANALDA?

Amerika Açık’ta erkekler finali ise bu gece Türkiye saati ile 23’te başlayacak ve Eurosport’tan canlı olarak yayınlanacak..

 

Teniscim'e kaydolun!

Tenisten son haberler gelen kutunuzda olacak!

Takip Edin!

Editör

Teniscimde.com editörü, Teniscimde.com'un başladığı günden beri en iyi haberleri size sunar.
Takip Edin!